Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, yazılı basın açıklaması yayımlayarak, son zamanlarda bölgede artan orman yangınlarına dikkat çekti  ve “Marmaris’in İçmeler Mahallesinde çıkan orman yangınına müdahale ederken alevlerin arasında kalarak şehit olan Görkem Hasdemir’in ölüm haberi acımızı kat be kat artırdı” dedi.

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Marmaris’in İçmeler mahallesinde nedeni henüz belirlenemeyen orman yangınında alevlerin arasında şehit olan, evli ve 2 çocuk babası 38 yaşındaki Görkem Hasdemir’e Allah’tan rahmet diledi.

Başkan Demir,” Marmaris’ te çıkan yangın yüreklerimizi de yaktı. Sadece ormanımız değil bir canımızda ne yazık ki bu yangında şehit oldu. Geçici işçi olarak çalışan Görkem Hasdemir’ in şehit olduğu haberi acımızı kat be kat artırdı. Şehidimize Allah tan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerinde bulundu.

“Orman Yangınlarının Sebebi Bir An Önce Araştırılmalı”

Özellikle son günlerde Muğla ve ilçelerinde artan orman yangınlarının çokluğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Malumu herkesin bildiği üzere sadece Muğla’da hafta sonu 5 ayrı bölgede orman yangını çıktı. Ve bu yangınlar ciğerlerimizi parçaladı. Gencecik bir orman işçimiz yaşamını yitirdi. Hükümet yetkilileri bir an önce komisyon kurarak bu yangınların çıkış sebebini araştırmalı ve kamuoyunu aydınlatmalıdır” dedi.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com