CHP Muğla İl Kongresi, Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen 38. Olağan İl Kongresinin sonucu belli oldu. Seçimi mavi grup adına yarışan Zekican Balcı kazandı.  Mevcut il başkanı Hüseyin Erol 271 oy alırken, Zekican Balcı ise 333 delegenin oyunu alarak CHP Muğla İl Örgütü’nün yeni başkanı oldu.

Kongre sonrası açıklamalarda bulunan İl Başkanı Zekican Balcı,  “Bu seçimin kaybedeni yok, kazananı partimizdir. Yarın sabahtan itibaren hep birlikte 13 ilçemizi ve büyükşehrimizi kazanmak için 180 gün boyunca omuz omuza 35 bin kişilik büyük bir aile olarak çalışmaya devam edeceğiz. Güzel bir kongre süreci geçirdik. Partimizin daha iyi yerlere getirmek için kavga etmeden, birlik içerisinde, ötekileştirmeden çalışmalara devam edeceğiz. Destek veren ve vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız ile birlikte önümüzdeki süreçte ben inanıyorum ki ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştıracak yolu yerel seçimlerden itibaren aşacağız. ” ifadelerini kullandı.

Balcı’nın Yönetim Kurulu ise şu şekilde:

“Adil Kara, Ali Alper, Bekir Perçin, Berrin Naz, Birol İçöz, Dilay Uçar, Ecem Kaya Demircan, Ender Taşören, Goncagül Işıktekin, Gökhan Türker, Görkem Tarhan, İbrahim Turhan, İnan Gök, Kamil Ayhan Öner, Kemal Karadeniz, Koray Yerli, Mehmet Barut, Mustafa Yılmaz, Müge Yenisu, Önder Öztemiz, R.Murat Özbir, Umut Sivas, Uzay Kocabaş ve Yağmur Türkel.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com