Uçurtmalara Öldürülen Filistinli Çocukların İsmi Yazıldı

Dünya çevre Haftası nedeniyle Fethiye’nin Üzümlü mahallesindeki Çevreci gruplar ve dernekler ile mahalle muhtarları eğlenceli bir piknik etkinliği düzenledi.

İncirköy mahalle muhtarı Ersoy Özdemir, Koruköy mahalle muhtarı Nurettin Göztepe, Üzümlü mahalle muhtarı Cengiz Çatal, Kızılbel mahalle muhtarı Ferhat Kavcar ile Dağ Taş Aş grubu  sahiller bizimdir çevreci grupları ile Yerel Ata Tohum Derneği vatandaşların katıldığı çevre pikniğinde İsrail’in Filistin’e yaptığı savaşta hayatının kaybeden çocukların adının yazılı olduğu uçurtmalar uçurulup çeşitli oyunlarda oynandı.

Çevre Haftası pikniğinde Dağ Taş Aş grubundan Ebru Aksoy yöreye yapılmak istenen kron madeni eleme tesisinin yargı süreci ile ilgili bilgiler aktardı.

Nif mahallesi sakinlerinden Yıldız Gökmen ise yöremizde çevre duyarlılığı bilinci içinde olmalıyız. Bu pikniği geleneksel hale getirelim ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Nurettin Göztepe, Ersoy Özdemir, Ferhat Gavcar ve Cengiz Çatal ise yöremize yapılacak her türlü çevre tehdidine taş ocakları ve mermer ocakları taleplerine karşı hep birlikte etkili şekilde durmak zorundayız Bu tehditler karşısında birlik ve beraberliğimizi Koruyacağız şeklinde konuştular.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com