Bodrum’un Hentbol sahalarındaki gururu Armada Praxis Yalıkavak Spor Kulübü, Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi 5. Hafta karşılaşmaları kapsamında, Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi ile karşılaştığı maçtan 27-21 skorla galip ayrıldı.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Avrupa Kupası karşılaşmasında iki gün süren mücadelede tur atlayan ve bir üst tura yükselme başarısı gösteren Denizin Kızları, THF Kadınlar Süper Ligi 5. Hafta maçları kapsamında Eskişehir Porsuk Spor Salonu’nda Anadolu Üniversitesi ile karşılaştı. Yeliz Özel ve Mouna Chebbah’nın sakatlıkları nedeniyle oynamadığı maçta morali yüksek olan Denizin Kızları, mücadeleye hızlı başlayarak maçı adeta yöneten taraf oldu.

İlk yarının son düdüğünde soyunama odasına 9  – 15  önde giderek ikinci yarıda oyunun nabzını tutunca maçtan 21 – 27 galip ayrıldı.THF Süper Ligi’nde de hedefleri doğrultusunda önemli bir avantaj kazandı. Armada Praxis Yalıkavak Spor, THF Kadınlar Süper Ligi 6. Hafta maçları kapsamında Kendi evinde Görele Belediyesi ile karşılaşacak. Bodrum Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda 18 Ekim’de oynanacak olan mücadelenin başlama saati 17.00 olarak belirlendi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com