Fethiye’de kurucu Şerif Özdemir’in önderliğinde yürüttüğü eğitim öğretim faaliyetleri ile adından söz ettiren Fethiye Birey Eğitim Kurumları; 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nda da öğrencilerin ve velilerin tercihi oldu. Yaz kursları için 30 kişilik kontenjan kaldığını belirten Fethiye Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir, gösterilen yoğun ilgiden dolayı öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

“Uzman Bir Öğretmen Kadrosu İle Çalışıyoruz”

Geçtiğimiz yıl Fethiye Birey Eğitim Kurumları öğrencileri Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda; Eşit Ağırlık alanında Muğla birinciliği, Sayısal alanında Muğla ikinciliği ve sayısal alanda Fethiye birinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştı. Uzman ve deneyimli kadrosu ile dikkat çeken kurs merkezi, öğrencilerini geleceğe hazırlıyor, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için planlamalarını sürdürüyor. Öğrencilerin sınava hazırlanmaları adına yoğun bir program belirlediklerini kaydeden Fethiye Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir, bir yandan da önümüzdeki sezonun planlamalarını yaptıklarını vurguladı. Fethiye Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir yaptığı açıklamada, “Fethiye Birey Eğitim Kurumları olarak 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın sonuna geliyoruz. Bu süreçte çok yoğun ve tempolu bir çalışma sürecimiz oldu. Özellikle pandemiden dolayı yaşanan bazı sıkıntılar vardı. Bunu minimum zararla atlatabilmek adına hem öğretmen kadromuz hem de idarecilerimiz yoğun bir gayret harcadı. Başarılı ve iyi bir Eğitim-Öğretim dönemi geçirdik. Alanında uzman bir öğretmen kadrosu ile çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz tecrübelerini derslerde ve öğrencilerle iletişimde çok iyi bir şekilde kullandılar. Şu an eğitim öğretim çalışmalarımıza seri denemeler şeklinde devam ediyoruz. Konularımız 40 gün öncesinde bitirildi. Öğrencilerimiz her gün sınav saatinde birebir, sınav formatında deneme sınavlarına katılıyorlar. Bu çocuklara çok ciddi bir deneyim kazandırıyor. Sloganımız son 40 günde 40 denemeydi. Hepsi gerçek sınav formatında yapılmakta.Son sınavımızı 23 Haziran’da yapıp, dönemimizi sonlandıracağız. Akabinde hafta sonu sınavlar yapılacak” dedi.

“Gösterilen İlgiye Teşekkür Ederiz”

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için hazırlıklarının devam ettiğini belirten Özdemir, “Bu yönde kayıt çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gösterilen yoğun ilgiden dolayı Fethiye halkına çok teşekkür ediyorum. Şu an yaz kursumuz için de 30 kişilik bir kontenjanımız kaldı. Bizim adımıza sevindirici bir olay. Öğrenci ve velilerimizde   çok ciddi bir memnuniyet sağlandı. Karşılığında da halkımız duyarsız kalmadı. Çocuklarını emin ellere teslim ediyorlar. Çalışmalarımıza seviye belirleme sınavları ile başladık. Her öğrencinin kendine göre bir seviyesi var. Sınıfları belirlerken buna çok dikkat ediyoruz. 4 deneme sınavının ortalamasını alarak, öğrencileri sınıflarına yerleştiriyoruz. Özel derece gruplarına yönelik de özel bir çalışmamız bulunmaktadır. 4 sınavın ardından elde edilen sonuçlara göre 2 Sayısal, 1 Eşit Ağırlık grubunda özel derece grubu oluşturduk. Bu grupların derslerinin startı 7 Haziran’dan itibaren verildi. Erken başlayacağız ve sınava 3 ay kala tüm konular bitirilecek. Son 90 gün biz öğrencilerimizi YKS kampına alacağız. Bunların planlamaları yapıldı. Bizim ve öğrencilerimizin de çok önemsediği bir çalışma. Yaz kursumuz 28 Haziran’da başlayacak. Kesintisiz olarak, bir yıl boyunca eğitimlerimiz devam edecek” şeklinde ifadeler kullandı.

“Yaz Kursları 28 Haziran’da Başlıyor”

Açıklamasını sürdüren Fethiye Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir, “Yaz döneminde kursumuz 28 Haziran pazartesi başlıyor. Toplam 8 hafta ve 280 ders saatinden oluşan bir program hazırladık.Haftada 6 günlük bir çalışma planladık.Hafta içerisinde her gün toplam 7 saat ders, 2 saat de soru çözümü ve birebir  şeklinde öğrencilerimizi, toplam 9 saatlik yoğun bir çalışmaya alacağız. Bunun yanında her Cumartesi günü TYT deneme sınavlarımız olacak. Pandemi sürecinde ara sınıf olarak tabir ettiğimiz 9, 10 ve 11. sınıf  öğrencilerimiz sıkıntılı bir süreç yaşadı. Telafi amacıyla yoğun bir program belirledik. Sınıflandırmalarımız yapıldı, öğretmen kadromuz hazır. Aynı şekilde yaz kurslarımızın startını da 28 Haziran’da veriyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi Fethiye halkının bizlere yoğun bir teveccühü ve güvenleri var.Tabi ki bizlere duyulan  bu güven akabinde ağır sorumluluklar getiriyor,aldığımız sorumluluğun farkında ve yılların verdiği tecrübe ile üstesinden geleceğiz. Kontenjan noktasında sıkıntı yaşıyoruz. Pandemi nedeniyle de sınıf sayılarımızı sınırlı tutmak zorundayız. Şu an itibariyle sadece 30 öğrencilik bir yerimiz mevcut. Bizi düşünen öğrencilerimizi ve velilerimizi bir an önce kurumumuza davet ediyorum” diye konuştu.Haber-Foto/Melek SARIOĞLAN

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com