Fethiye’de Adalet Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘Bir kitap bir umut’ kampanyası başlatıldı. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Salonu önünde açılan stant, 15 gün açık olacak.

Adalet Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘Bir kitap bir umut’ kampanyası Fethiye’de de başlatıldı. Ceza İnfaz Kurumu kütüphanelerine kitap bağışında bulunarak insanlara umut olunması istenen kampanya yaklaşık 15 gün sürecek. Kitap bağışında bulunmak isteyenlerin Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde açılan standa kitapları getirmeleri istendi. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker yaptığı açıklamada, ‘Adalet Bakanlığımız İle Kültür Turizm Bakanlığımız arasında imzalanan protokol ile ‘Bir Kitap Bir Umut’ kampanyası düzenlendi. Buradaki amaç vatandaşın ve kurumların kitap bağışı yaparak özellikle  cezaevi kütüphanesini zenginleştirmeleri. Orada ki tutuklu ve hükümlülerin bu kitapları okuyarak, bundan faydalanarak  kendilerini geliştirebilmeleri’ ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘Bir kitap bir umut’ kampanyası Fethiye’de de başlatıldı. Ceza İnfaz Kurumu kütüphanelerine kitap bağışında bulunarak insanlara umut olunması istenen kampanya yaklaşık 15 gün sürecek. Kitap bağışında bulunmak isteyenlerin Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde açılan standa kitapları getirmeleri istendi. Stant da Kurum Müdürü Ali Ateş vatandaşlara bilgilendirmede bulunurken, tüm Fethiye halkının ve kurumların kampanyaya destek olmaları istendi. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, “Adalet Bakanlığımız İle Kültür Turizm Bakanlığımız arasında imzalanan protokol ile “Bir Kitap Bir Umut” kampanyası düzenlendi. Buradaki amaç vatandaşın ve kurumların kitap bağışı yaparak özellikle  cezaevi kütüphanesini zenginleştirmeleri. Orada ki tutuklu ve hükümlülerin bu kitapları okuyarak, bundan faydalanarak  kendilerini geliştirebilmeleri.  Kampanya 15 gün süre ile devam edecek ben buradan tüm Fethiye halkına kampanyaya destek vermelerini ve oradaki hükümlü ve tutukluların okuyacakları kitaplarla kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmalarını istiyorum. İnşallah hayırlı olur” dedi.

İKİ NOKTADA BAĞIŞ ALINIYOR

Başsavcı Kurtça Eker, “Adliye bahçesi ve belediye kültür merkezi önünde stant açtıklarını belirterek vatandaşların bağış yapmak istedikleri kitapları bu stantlara verebilirler” ifadelerini kullandı. Eker, “Bizim kütüphanemiz ceza evi kütüphanesi fakat bu kampanya noktalarımız adliyenin bahçesinde mevcut. Birde Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nin önüne kurduk. Bir standa bireysel anlamda ve kurumsal anlamda bağışta bulunulabilir. Bu anlamda bağışta bulunacak vatandaşlarımızın Fethiyeli hemşerilerimizin buralara giderek ceza infaz kurumunda görevli arkadaşlarımıza kitapları teslim edebilirler. Şimdiden tüm Fethiye halkına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com