Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Foça mahallesinde yapımı tamamlanan çay bahçesinin açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

250 metrekare’lik bir alan üzerine inşa edilen Foça Çay Bahçesi yurttaşların aileleriyle, sevdikleriyle keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuyor. Açık ve kapalı oturma bölümleri, mutfak, servis alanı, çevreci yağmur suyu hasat sistemi, kaldırım ve peyzaj düzenlemeleri ile 2 milyon 655 bin TL’ye mal olan tesis, özellikle Foça mahallesi sakinlerinin sosyalleşme noktası olacak.

Foça Çay Bahçesi’nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, muhtarlar, Belediye Meclisi üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Alim Karaca : Büyükşehir Belediyesi İle Birlikte Uyumlu İki Belediyenin Neler Yapabileceğini Gösterdik

Geçen 5 yıl zarfında Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Fethiye’ye cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yaptıklarını söyleyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Karaca, “Uyumlu iki belediyenin birlikte neler yapılabileceğini herkese gösterdik. Geçtiğimiz Salı günü yine Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ürün pazarlama alanı ve şarap, sirke üretim tesisinin açılışlarını yapmıştık. Görevde olduğum son 5 yıldır Osman Gürün Başkanımız ile birlikte Fethiye tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştirdik. Foça mahallesindeki vatandaşlarımız asbestli borulardan sağlıksız su içerlerken Büyükşehir Belediyesi buradaki hatları değiştirdi ve biz de Fethiye Belediyesi olarak üst yapısını yaptık. Çalış sahilinde alt ve üst yapısında ciddi bir çalışma yaparak orayı cazibe merkezi haline getirdik. Daha sayamadığımız kadar hizmeti birlikte hayata geçirdik.” ifadelerini kullandı.

Muğla ve Fethiye Anketlerinde CHP Adayları Önde

Karaca sözlerine “Şu anda hem Büyükşehir Belediyesi anketlerinde, hem  de Fethiye anketlerinde CHP adayları önde görünüyor. Asla rehavete kapılmadan çalışacağız ve kazanacağız. Yıllardır bizim yanımızda olan, bizlere yol gösteren Sayın Osman Gürün’e Fethiye’mize yapmış olduğu yatırımlardan dolayı bir kez daha teşekkür ederim” şeklinde devam etti.

Osman Gürün : Fethiye’ye Çok Büyük Altyapı Yatırımları Yaptık

Açılış töreninde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye’nin yıllardır beklediği yatırımları hayata geçirdiklerini belirterek, kentin doğasını korumak için çok büyük altyapı yatırımları yaptıklarını vurguladı. Gürün, “Fethiye’ye on yıllardır beklenen yatırımları yaptık. Burada Hisarönü-Ovacık bölgesine önemli yatırımlar, Ölüdeniz Arıtma Tesisi, Fethiye Atıksu Arıtma Tesisi’nde kapasite artışı gibi çok büyük altyapı yatırımlarını hayata geçirdik. Sağlık, sosyal, tarımsal alanda da önemli hizmetleri hayata geçirdik. Bu süreçte Fethiye Belediyesi ile uyum içinde çalıştık. Foça’da hizmete sunduğumuz bu çay bahçesi çok büyük bir yer değil ama Foça’nın özel dokusu içinde insanların faydalanabileceği, doğal güzelliğin halka yansıtılabileceği bir yer yaptık. Buranın yapımı için sizlere söz vermiştik ve sözümüzü tuttuk. Merkezi hükümet Muğla’nın verdiği verginin ancak % 6-7’si kadarını Muğla’ya yatırım olarak aktardı. Biz kendi kendimize de yeteriz. Büyükşehir Meclisi’nde diğer partiler de dahil %99 oranında ortak kararlar aldık. Biz hiçbir zaman ayrım yapmadık. İhtiyaçlar doğrultusunda hangi yatırımların öncelikli olduğunu belirleyip hizmet ettik. Bizim ayrım yapma hakkımız yok. Kurtuluş Savaşı ancak herkes yanyanayken kazanılmıştı. Bizim de aynı yolda yürümemiz gerekiyor” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com