Fethiye Belediyesi tarafından işletilen Akmaz ve Karaot Halk Plajları uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Hem tatilcilerin hem de Fethiye’de yaşayan vatandaşların uğrak yeri olan plajlar, yoğun bir sezon geçiriyor.

Uygun fiyatlar dikkat çekiyor
Türkiye’de her gün artan enflasyon, gelen yeni zamlarla birlikte zor günler yaşanıyor. Fethiye’de de denize girilecek alanlarda özel işletmelerin fahiş fiyatlarından dolayı vatandaşlar uygun fiyatlı yerleri tercih ediyorlar. Fethiye Belediyesi’nin işlettiği Akmaz ve Karaot Plajlarında uygun fiyatlarla hizmet verilmeye devam ediliyor. Zamlara rağmen fiyat politikasının değişmediği plajlarda halen çay 5 TL, sandviç 30 tl, soğuk içecekler ise 25 ila 30 tl arasında vatandaşlarla buluşuyor.

167 km kıyı uzunluğu,  çevresinde 18 ada olan Fethiye’de, denize girilecek kıyıların özel işletmeler tarafından kiralanması da, vatandaşların şikayetçi olduğu konuların başında geliyor. Vatandaşlar, ‘anayasada kıyılar halkındır’ diyerek özel plajların, yüksek giriş ücretleri istediklerini de ifade ediyorlar.

 “Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmiyoruz”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 2019 yerel seçimlerinde verdiği sözü yerine getirdiğinden dolayı mutluluğunu dile getirerek, “Her gün yeni bir zam haberine uyanıyoruz. Böylesine zorlu günlerde ilk önce halk evleri açarak, uygun fiyatlarla hizmeti vatandaşımıza sunduk. Karaot ve Akmaz plajlarında da aynı şekilde hem tatilcilerimiz hem de Fethiye halkı uygun fiyatlardan yararlanırken, güzel bir tatil geçiriyorlar. Yurttaşlarımızı ve misafirlerimizi enflasyona ezdirmiyor, onların mutlu bir tatil geçirebilmeleri için, halk plajlarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com