Fethiye Belediyesi’nde çalışan kadrolu ve KHK’lı işçilere yüzde 38 oranında zam yapıldı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Ender Akbay ile sözleşmeyi imzaladı.

Fethiye Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında ek protokolle işçilere yüzde 40 zam verildi.  Protokol, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Doğan, Mali Hizmetler Müdürü Sunay Çevik Akkaya, Belediye İş Sendikası Temsilcileri Ender Akbay ve Mehmet Tümen maaşlarla ilgili ek protokole imza attılar. Bu protokole göre; kadrolu işçilerin yevmiyelerine 170 TL, belediye şirketinde çalışan personellerinin yevmiyelerine 125 TL zam gerçekleşti. Buna göre en düşük belediye şirketi işçisinin maaşı 15.250 TL olarak belirlendi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen, belediye personellerine ellerinden geldiğince zam verdiklerini ifade etti. Karaca, “Türkiye genelinde ekonomik şartlar ortada. Giderlerimiz çok ciddi derecede arttı. Buna rağmen belediyemiz devlete borcu olmayan ender belediyeler arasındadır. Gönül isterdi ki, personelimize daha çok zam verelim. Çalışma arkadaşlarımız bizler için değerli. Elimizden geleni yaptık” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com