Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü iş birliğiyle 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından Oyuktepe bölgesinde tetilcilerin bıraktığı çöpler temizlendi.Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Müdürlük olarak, 280 personelle Fethiye bölgemizde bayram ve bayramın ardından 4 Bin ton çöp temizledik. En önemlisi takılmayan maskeye 900 TL ceza kesiliyor. Maskeyi yere atana da gerekli cezai işlem yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü işbirliği ile , Akmaz Mesire Alanı ve Koca Çalış’ın ardından Yarımada’da temizlik çalışması yaptı.

9 günlük bayram tatili dolayısıyla Fethiye adeta dolup taştı. Otellerde yer bulamayan tatilciler ve kampçılar sahil kenarlarına çadır kurarak tatil keyfini çıkardı. Yaklaşık 1 milyon turiste ev sahipliği yapan Fethiye’de, sahil kenarlarında tatilciler tarafından bırakılan çöpler dikkat çekti. Belediye temizlik işçileri sahil ve orman kesimlerinden tonlarca çöp toplamaya devam ediyor. Akmaz Mesire Alanıyla başlayan çalışmalar Koca Çalış ve Fethiye yarımadasında devam etti. 1 hafta boyunca Fethiye Belediyesi Temizlik Ekipleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanları tarafından Fethiye’nin birçok mesire alanı temizlenecek. Fethiye Belediyesi yetkilileri bayram ve ardından ilçede yaklaşık 4 Bin ton çöp toplandığını söylediler.

“Maskeyi Atana 9 Bin TL Ceza Kesilsin”
Çöplerin konteynır yerine yerlere atılmasından dolayı isyan eden Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Çalışma arkadaşlarımızla hiç izin yapmadan bayram tatilinde görevimizin başındaydık. Şimdi de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Misafirlerimiz tatillerini bu dünya güzeli coğrafyada yaparken, çöplerini hemen yan taraftaki konteynıra bırakmak yerine yerlere attığını görüyoruz. İnsanlarımızın yerlere çöp atması artık ülkemizin bir problemidir. Ben tüm kurumlarımızdan bir ricam var. Maskeye takmayana 900 TL ceza kesiyorsak, bu maskeyi yere atana 9bin TL ceza yazalım. Devletimizin her noktasında çevreye zarar veren, yere çöp atanlara gerekli cezalar yazılmalıdır. Tüm uyarı levhalarımız var, konteynırlarımız var. Ama yanındaki konteynır yerine bu dünya güzeli coğrafyaya çöp bırakanlar var. Lütfen artık yerlere çöp atmayalım” dedi. Bayraktar, aynı zamanda bayram sürecinde 280  kişilik personel ile 4 bin ton çöp topladıklarını da ifade etti.

DEVAM EDECEK

Temizlik çalışmaları; 28 Temmuz Yarımada Hillside Tepesi, 29 Temmuz Gemiler Koyu, 30 Temmuz Faralya, 2 Ağustos’da ise Koca Çalış Türbe Mevkii’nde yapılacak. 28 Temmuz’dan itibaren tüm temizlik çalışmaları saat: 10.00’da başlayacak.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com