Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü beraberinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleriyle birlikte, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katılımıyla Akmaz Mesire Alanı ve Koca Çalış civarında temizlik kampanyası yapıldı.

9 günlük bayram tatili dolayısıyla Fethiye adeta dolup taştı. Otellerde yer bulamayan tatilciler ve kampçılar sahil kenarlarına çadır kurarak tatil keyfini çıkardı. Yaklaşık 1 milyon turiste ev sahipliği yapan Fethiye’de, sahil kenarlarında tatilciler tarafından bırakılan çöpler dikkat çekti. Belediye temizlik işçileri sahil ve orman kesimlerinden tonlarca çöp toplamaya devam ediyor. Akmaz Mesire Alanıyla başlayan çalışmalar, Koca Çalış ile devam etti. 1 hafta boyunca Fethiye Belediyesi Temizlik Ekipleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanları tarafından Fethiye’nin birçok mesire alanı temizlenecek.

Çalışmalar devam edecek

Temizlik çalışmaları; 27 Temmuz’da Yarımada’daki eski petrol önünden saat: 14.00’de devam edecek. 28 Temmuz Yarımada Hillside Tepesi, 29 Temmuz Gemiler Koyu, 30 Temmuz Faralya, 2 Ağustos’da ise Koca Çalış Türbe Mevkii’nde çalışmalar sürecek. 28 Temmuz’dan itibaren tüm temizlik çalışmaları saat: 10.00’da başlayacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye’ye çok ciddi bir ilgi oldu. Ancak bazı vatandaşlarımız çöplerini buralara bırakarak gitti. İnsan bu doğaya nasıl böyle zararlar veriyor, anlamış değilim. Biz görevimizin başındayız. Fethiye’mizin dört bir köşesini ekiplerimizle birlikte temizliyoruz ve temizlemeye devam edeceğiz” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com