Bu yıl 20’ncisi düzenlenen “Göcek Gürsu, Pırnaz Yayla Göçü” kortej yürüyüşüyle başladı. ‘Batı Torosların En Büyük Yayla Yörük Göçü’ olarak bilinen yayla yürüyüşünün kortejine büyük katılım oldu.

Bölgeye özgü yöresel kıyafetler giyen Yörükler, davul zurna eşliğinde yürüdü. Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde gerçekleşen korteje yerli ve yabancı turistler de eşlik etti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Eski Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir’in de yer aldığı temsili yayla göçüne yoğun katılım oldu. Etkinliğe Yörük Türkmen derneklerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Göcek Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından Göcek Şalvar Grubu gösteri gerçekleştirdi. Göcek Türk Halk Müziği korosunun konserinin ardından plaket takdimi yapıldı. Fethiye Belediyesi Sanatçıları Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu da Göcek Meydanı’nda muhteşem birer konser verdiler.

Göcek’ten başlayan ve 5 gün sürecek yürüyüş sırasıyla Gökçeovacık- Karacaören –Kayacık – Çöğmen – Darıyeri – Karanfilli – Ağla Yaylası – Deyne Çayı Taşçılar – Gürsu – Pırnaz – Salabaa istikametinde devam edecek. ‘Batı Torosların en büyük yayla yörük göçü’ olarak da bilinen yürüyüş Gökçeovacık-Kızıdere bölgelerine doğru devam ediyor.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com