Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, AK Parti Seydikemer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker ve yönetim kurulu üyelerinin “5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası” kapsamında düzenlediği  çevre temizliğine destek verdi.

Marmara Denizinde ortaya çıkarak kısa sürede tüm denizi kaplayan ve denizlerimizi tehdit eden Müsilaj (deniz salyası) çevre ve deniz temizliğinin önemini bir kez daha ortaya koydu. AK Parti Seydikemer İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı gelecek nesillere daha temiz bir dünya ve çevre bırakmak anlayışıyla 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası çerçevesinde etkinlik düzenledi. Çevre temizliği etkinliğine Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de destek verdi.

Patara Çevre Özel Koruma Bölgesinde bulunan Karadere-Kumluova Plajinda düzenlenen plaj temizliğine; Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, AK Parti Seydikemer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker ve yönetim kurulu üyeleri ile Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri katıldı. Sahil boyunca yapılan temizlik sonucu çöplerden temizlenen plaj pırıl  pırıl oldu.

“Temiz Bir Çevre Bırakmak Boynumuzun Borcu”

Temizlik çalışması sonrası açıklama yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, vatandaşları çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. Başkan Otgöz; “Bu hafta Çevre Temizlik Haftası. Bizde bugün AK Parti İlçe Başkanımız Salih Gümüş,Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Karakuş,Seydikemer Ak Parti Gençlik Kolları Başkanımız Ramazan Sıtkı Ülker ,Yönetim Kurulu Üyeleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak Patara Çevre Özel Koruma bölgesinde olan Karadere-Kumluova Plajını temizlemeye karar verdik. Çevre temizliği çok önemli. Ben her gün buraya geliyorum. Vatandaşlarımız biraz daha duyarlı olursa çevremiz daha güzel, daha temiz olacak. Gelecek nesillere daha temiz bir çevre, temiz bir dünya bırakmak boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.

“Taşın Altına Elimizi Koymalıyız”

Özellikle son yıllarda dünya genelinde çevre kirliliği konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığına işaret eden Başkan Otgöz; “Ama biz Türkiye olarak, Seydikemer olarak taşın altına elimizi koymalıyız. Temiz bir Seydikemer için, temiz bir çevre için hep birlikte çalışmalıyız. Buraya gelen Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Karakuş’a AK Parti Seydikemer İlçe Başkanımız Salih Gümüş’e, ilçe Gençlik Kolları Başkanımız Ramazan Sıtkı Ülker’e, yönetimimize, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze temizlik etkinliğine katıldığı için teşekkür ediyorum” dedi.

” Seydikemer İçin Çalışalım”

AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş; “Bugün tatil günümüzü AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleriyle ve genç arkadaşlarımızla bu plajın temizliği için ayırdık. Çevre Haftası nedeniyle hem plajların temizliği hem de sokakların ve bütün memleketin temizliği için bir farkındalık oluşturmak için böyle bir organizasyonda bulunduk. Bu organizasyonu düzenleyen başkanımıza teşekkür ediyorum. Hep beraber Seydikemer için vatandaşlar olarak çalışalım” diye konuştu.

Gençlik Kolları Başkanından Teşekkür

AK Parti Seydikemer Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker‘’Gençlik Kolları olarak 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası etkinlikleri çerçevesinde farkındalık oluşturmak amacıyla yönetim kurulumuzla beraber böyle bir etkinlik düzenledik. Amacımız gelecek nesillere temiz bir ülke bırakmak. Katılımlarından dolayı Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’e, Başkan Yardımcımız Mustafa Karakuş’a, İlçe Başkanımız Salih Gümüş’e ve tüm katılanlara teşekkür ediyorum’’dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com