Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak ulusal ve yerel basın temsilcileri ile çalışanlarının basın bayramını kutladı.

Basının, kamuoyunun bilgi ve haber alma özgürlüğünde en etkili unsurlarından biri olduğunu belirten Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“24 Temmuz 1908 tarihinden itibaren her yıl 24 Temmuz günü ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlanıyor.Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış, günümüzde ise artık basın, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya kullanımının artmasıyla doğru habere ulaşmak daha mühim hale gelmektedir. Bizleri yaptıkları haberlerle aydınlatan, ülkemizden ve şehrimizden son dakika haberlerini bizlerle buluşturan basın çalışanlarının ne kadar zor şartlar altında çalıştıklarını biliyoruz. Öyle ki bölgemizde yer alan basın kuruluşlarının gösterdiği duyarlılık ve yaptıkları haberler ilçemize büyük katkılar sağlamaktadır. İlçemizin tarihini, doğasını, ekonomisini tanıtmada etkin rol oynayan basınımız bizim için çok kıymetlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle kamuoyunun doğru bilgiye ulaşmasında görevlerini büyük özveriyle yerine getiren ulusal ve yerel basın temsilcileri ile çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, başarılar dilerim.”

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com