Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Çobanisa Mahallesinde çıkan yangında evlerini ve hayvanlarını kaybeden vatandaşlara verdiği sözü tuttu. Hayvanları yanarak telef olan vatandaşlara 1 adet keçi, 1 adet oğlak ve 2 adet kuzu verildi.

Seydikemer Belediyesi yangınlarda mağdur olan vatandaşların mağduriyetini gidermek için çalışmalara devam ediyor. Seydikemer’inÇobanisa mahallesinde geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sonucu Karagül ve Köse ailelerine ait olan ev kullanılamaz hale gelmiş, besledikleri hayvanlar da yangında telef olmuştu.

BAŞKAN OTGÖZ TALİMAT VERDİ

Yangın sonrası vatandaşların acılarını paylaşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, mağdur ailelerle görüşüp taleplerini dinlemiş, acılı ailelere telef olan hayvanların yenilerinin alınacağının sözünü vermişti. Bu sözünü tutan Başkan Otgöz, 1 adet keçi, 1 adet oğlak ve 2 adet koyunu Çobanisa Mahallesindeki Köse ve Karagül ailelerine teslim edilmesi talimatı verdi.

Seydikemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve belediye personeli, 1 adet keçi ve oğlağı Hüseyin Köse’ye, 1 adet kuzuyu Süleyman Karagül’e ve 1 adet kuzuyu Murat Karagül’e teslim etti.

Belediye ekiplerinden yeni hayvanlarını teslim alan Hüseyin Köse, Süleyman Karagül ve Murat Karagül, Başkan Otgöz’e teşekkür ettiler.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com