BAŞKAN KÖKTEN “ÖLÜDENİZ’İN SORUNLARI ACİLEN ÇÖZÜMLENMELİDİR”

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten turizm sezonunun başladığını , önümüzdeki kurban bayramı tatilinde Ölüdeniz’e yerli turist akını da beklediklerini ifade ederek “Ölüdeniz’in sorunları acilen çözümlenmelidir.Başka Ölüdeniz yok.Sorunlar çözümlenmezse kangren olur . Bu nedenle trafikten ,temizliğe gürültü kirliliğinden hanutçuluk ve  fahiş fiyatlara kadar pek çok sorunun acilen çözümlenmesini bekliyoruz.”ifadelerinde bulundu.

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi geçtiğimiz günlerde olağan mali kongresini gerçekleştirirken kongre de üyeler de turizm sezonu nedeniyle yörenin sorunlarını dile getirip bunların yetkililer tarafından acilen çözümlenmesi gerektiğini belirtmişlerdi. Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten bu sorunları tek tek not ederek ilgililere ileteceğini bildirmişti. Başkan Muhammet Kökten Ölüdeniz’de yıllardır yaşanan sorunların  yaklaşan 9 günlük bayram tatili öncesinde çözümlenmesini beklediklerini ifade etti.Kökten , “Ölüdeniz’in sorunları acilen çözümlenmelidir.Başka Ölüdeniz yok.Sorunlar çözümlenmezse kangren olur . Bu nedenle trafikten , temizliğe gürültü kirliliğinden hanutçuluk ve  fahiş fiyatlara kadar pek çok sorunun acilen çözümlenmesini bekliyoruz.”dedi. Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten,”Ölüdeniz’de satış yapılan büfelerde fiyatların olmayışı , rakamsal olarak düzensizlik olması yerli ve yabancı turiste fahiş fiyat uygulanması sıkıntı yaratmaktadır.Ölüdeniz sahilindeki barlarımızdan gelen aşırı seslerden dolayı gürültü kirliliği oluşması gece saat 24.00’dan sonra açıkta müzik yapılması yine çevredeki otellerdeki misafirlerimizi rahatsız etmektedir.Yollarımızdaki otoparklar  ve sağlı sollu yapılan parklar ile trafikteki kilitlenmeler tatilcileri canından bezdirmektedir.Her ne kadar güvenlik tedbirleri alınmaya çalışılsa da tatilci aşırı sıcakta trafikte harcadığı zamana kahretmektedir.Bayram yaklaşıyor.Geçtiğimiz yıllarda trafik kilitlenmişti.Bunun en önemli sorunu Ölüdeniz Kumburnu’nun girişinin ücretsiz olmasının bizlere eksi yönde yansıdığını görüyoruz.İlerleyen dönemlerde kumburnu hijyenik durumdan da çıkacak.Trafikten hiçbir zaman kurtulamayacak. Türkiye’nin tanıtım yüzünün bu şekilde kullanılmaması gerektiğini konuştuk. Yetkililere sesleniyoruz , buranın girişinin ücretli olması gerektiğini ve bu alınan ücretlerden buranın temizlenmesi gerektiğini düşünüyoruz.Sahil bandı , ölüdeniz plajı temizliği ve sahil bandındaki işletmelerin aydınlatmasının bize artı yönde olduğunu ve sahilin hareketlendiğini görüyoruz.Önümüzdeki aylarda gelecek olan müşteriler ile ilgili neler yapmamız gerektiğini ve Ölüdeniz’e daha fazla misafiri nasıl çekebiliriz. Otelciler olarak turizmde markalaşmayı nasıl hızlandırabiliriz bunları görüştük.”dedi.

DONDURMA FİYATLARINA DİKKAT

Başkan Kökten geçtiğimiz yıllarda dondurma fiyatlarının Ölüdeniz turizminde en çok eleştiri getirdiğine de dikkat çekerek ,”Buradaki fiyatlar FTSO’nun tarifesi üzerinden uygulansa bile  bir top maximum 45 TL olması gerekiyor. Bu daha düşük  de uygulanabilir.Şu an da 45 TL değil bazı yerler sosyal medya’da gördük.Maalesef İngiliz basınında da çıktı.5 top dondurmanın 50 Sterlin olduğunu gördük.Yaklaşık 1400 TL gibi bir rakama denk geliyor.Müşterilerde ciddi bir sıkıntı oluşuyor.Oldukça etik olmayan bir durum.Ölüdeniz’deki esnafların hepsi yapmıyor bir kısmı yapıyor.Yüksek rakamlarla bir kısmı satış yapıyor.Bu da turizm de bindiğimiz dalın kesilmesine neden oluyor.Bu yüzden fiyat tarifeleri mutlaka görünür şekilde konulmalı yetkililer tarafından sık sık denetim yapılmalıdır.Bizler bölgemizin marka değerini yükseltmek için fuarlara katılıyoruz.Tanıtımlar yaptırıyoruz.Ancak buraya gelen turist, her yönden memnun ayrılabilmelidir.”şeklinde konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com