2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Fethiye Belediyesi tarafından Akarca Mahallesi’nde yapımına başlanan Niyazi Mete Otizm Parkında basın açıklaması yapıldı.

Fethiye Otizm Derneği Başkanı Dilek Yüksel, “Otizm Spektrum Bozukluğu; belirtileri yaşamın erken döneminde merkezi sinir sistemi gelişiminin farklılaşması ile ortaya çıkan nörolojik  bozukluklardır. Erkeklerde kızlardan 3-4 kat daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Otizmin sebebi halen bilinmemekle birlikte tıbbi araştırmalar genetik faktörler ile birlikte çevresel faktörlerin de rolü olabileceğini göstermektedir” dedi.

Otizm Parkı’nın yapımında büyük emeği olan Hayırsever Niyazi Mete ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Yüksel, “Başkanımız Sayın Alim Karaca Fethiye Otizm Parkının yapımı için ekibiyle tüm hazırlıkları yapmış ve parkımız yapım aşamasına gelmiştir. Parkımızın yapım aşamasını hayırsever iş insanı Niyazi Mete üstlenmiştir.  Kendilerine teşekkürlerimizi bir borç biliriz. En kısa zamanda parkımıza kavuşmayı bekliyoruz” diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com