Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 1965 model “Kara Java” marka motosiklet ile Yayla Karaçulha Mahallesini gezerek, gençlik yıllarını hatırladı. Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak’a ait motora binerek birlikte mahalle de incelemelerde bulunan başkan Karaca, Çocukluğuma ve gençlik yıllarımı hatırladım. Kara Javaya binmeyi özlemişim” ifadelerinde bulundu.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer İlçesi Yayla Karaçulha Mahallesinde bir davete katıldı. Davetin ardından başkan Karaca Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak’a ait 1965 model “Kara Java” marka motosiklet ile Yayla Karaçulha Mahallesini gezdi. Ramazan Kıvrak’ın kullandığı Kara Javaya yolcu olarak binen başkan Karaca, gezi sonrası gençlik yıllarını hatırladığını belirtti.

Çocukluk ve gençlik yıllarında o dönemin en yaygın ulaşım aracı olan Kara Java isimli motosiklete uzun zamandır binmediğini söyleyen Karaca, “Bizim dönemimizin en çok kullanılan ulaşım aracı idi Kara Java. Herkeste de yoktu. Mahallelerde belli başlı kişilerde olurdu. Artık bulmak  bile çok zor. Şimdi ise Yayla Karaçulha Mahallesinde Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak abimize ait motoru ile mahalleyi turladık. Kara Javanın sesini bile özlemişim. Beni çocukluk ve gençlik yıllarıma götürdü” dedi.

Başkan Karaca, motor  ile mahalle turunun ardından köy  kahvehanesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek uzun süre sohbet etti. Haber-Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com