Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü-Ovacık mevkiinde devam eden toplam 121 kilometrelik kanalizasyon ve alt yapı çalışmasının % 45’i tamamlandı. Tamamlanan yerlerin yol yapım çalışması da başladı. Ölüdeniz’e giden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; Hisarönü ve Ovacık mahallelerinde yapımı süren alt yapı çalışmaları hakkında bilgi alarak, incelemelerde bulundu. Ovacık – Hisarönü hattında devam eden alt yapı çalışmalarını, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yerinde inceledi. Başkan Karaca’ya, Fen İşleri Müdürü Tahir Başaran, Belediye Meclis üyeleri ve bölge sakinlerinden vatandaşlar da eşlik etti.

“62 MİLYON LİRALIK YATIRIM”

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi’nin işbirliğinde 62 Milyon TL yatırım ile startı verilen Hisarönü-Ovacık Mevkii kanalizasyon hattı çalışmaları hızla sürüyor. Bölgedeki çalışmaların yüzde 45’inin bittiği, ekiplerin yoğun mesai harcayarak çalışmalarını sürdürdüğü görüldü. Başkan Alim Karaca çalışmaları hem inceledi, hem de bölgede açık olan esnafların da görüşlerini dinledi. Başkan Alim Karaca açıklamasında “Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Ölüdeniz’de;  altyapı sıkıntısı yaşayan mahallerin sorunları Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Fethiye Belediyesinin çalışmaları ile ortadan kalkıyor” dedi.

“PANDEMİ DÖNEMİ OLMASINA RAĞMEN ÇALIŞMALARIMIZA ARA VERMEDİK”

Başkan Alim Karaca “Pandemi dönemi olmasına rağmen sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde bile çalışmalarımızı ara vermeden devam ettirmekteyiz. Bildiğiniz gibi turizmin gözde merkezi Ölüdeniz ve mahallelerinde; Muğla Büyükşehir Belediyemiz geçtiğimiz Mart ayında alt yapı çalışması başlattı. Bizde bu çalışmalara destek olmaktayız. Alt yapı ve kanalizasyon hattı çalışmalarının % 45’i tamamlandı, tamamlanan yerlerdeki yol yapım çalışmalarını da  başlatmış durumdayız. Bu yatırım tamamlandığı zaman Ölüdeniz’in alt yapı sorunu tamamen sona ermiş olacak. Gördüğümüz üzere çalışmalar çok hızlı ilerliyor. Şuana kadar yüzde 45’i bitti. Mayıs ayına kadar bu bölgedeki alt yapı çalışmasını bitirmek hedefimiz.  Bugün Fen İşleri Müdürümüz ve meclis üyemle bölgedeki çalışmaları yerinde inceledik. Yerinde gördük. Eksiklerine baktık. Ben buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“ALTYAPI SORUNU TAMAMEN ORTADAN KALKMIŞ OLACAK”

Muğla Büyük Şehir Belediyesinin en büyük yatırımlarından birisi olan Ölüdeniz Mahallesi ile Hisarönü ve Ovacık Mevkiinde;  kanalizasyon, şebeke ve kollektör yapımından oluşan alt yapı çalışmaları pandemi dönemi olmasına rağmen hız kesmeden devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 62 Milyon TL yatırım ile Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü-Ovacık Mevkii kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlanma aşamasında. Kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarının % 45’i tamamlandı. Toplamda; 121 Bin metre kanalizasyon hattı, 3 adet Atıksu Terfi İstasyonu, 3841 adet parsel baca imalatı yapılmış olacak. Çalışmalar sonucunda Hisarönü-Ovacık Mevkilerinin altyapı sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak. Yazlık nüfusa göre yapılan alt yapı çalışmaları sezon başlamadan Mayıs ayında tamamlanacağı belirtildi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com