Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven” Devletimiz elindeki tüm imkanları ile sahadaydı. Hem Büyükşehir hem İlçe Belediyemiz üzerine düşeni fazlasıyla yaptılar”dedi.

 

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı  ve Seydiler Mahalle Muhtarı Mehmet Güven Seydikemer’de yangınlardan dolayı açıklama yaparak ” ” Devletimiz Tüm İmkanları İle Sahadaydı” dedi.

Başkan Güven açıklamasında: “Ülkemizin bazı  bölgelerinin tehdit eden yangın maalesef ilçemizin Arifler, Çaykenarı, Kabaağaç, Çökek ve Dere Mahallerinde de yaşandı. Her mahalle yangınlarına bizzat katılarak o acıyı yaşadık. Ciğerlerimizin yanarak tükendiğine üzülerek tanık oldum. Yanan evleri, yanan araçları, yanan umutları gördüm. Ama alevlerden daha da büyük olan  insanların mücadelesini gördüm. Vatandaşlarımızın içindeki vatan, millet sevgisinin büyüklüğüne yangın bölgesinde tanıklık ettim. Devletimiz elindeki tüm imkanları ile sahadaydı. Hem Büyükşehir hem İlçe Belediyemiz üzerine düşeni fazlasıyla yaptılar.  Özellikle beton şirketlerinin mikserleri, balıkçılarımızın tankerleri, en önemlisi köylülerimizin ilaç tankerleri, evindeki sırt motorları, yediden yetmişe sanki seferberlik gibi yangına müdahale için yarıştaydılar. Elbette mahallesinin iyi ve kötü günlerinde hep yanında olan muhtarlarımızı göz ardı edemeyiz.  Kısacası yetkili yetkisiz yangına müdahale edenlere, kendisi katılamayıp yangına her türlü katkı veren tüm vatandaşlarımıza Seydikemer halkı adına teşekkür ediyorum. Bizde bu birlik beraberlik olduğu müddetçe her şeyin altından kalkabileceğimizi gördük. Allah bize bir daha böyle felaketler yaşatmaması dileğiyle geçmiş olsun der yanan yangınlar da inşallah kontrol altına alınmadığını temenni ederim”dedi

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com