Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin tüm insanlık için sağlık ve esenlik getirmesini temenni eden Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli şu ifadeleri kullandı: “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, faydalı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize örnek almalıyız. Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili Peygamberimizin doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bütün insanlığa rahmet olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en önemli olaylarından biridir. Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran sevgili Peygamberimizin hayatını, mesajlarını bu gece yeniden hatırlayacağız. Bu gece Sevgili Peygamber Efendimiz’in insanlığa getirdiği bütün değerlerini anlayıp, hayatımızı O’nun güzel ahlakıyla güzelleştirebileceğimiz bir manevi yenilenme fırsatıdır.

Bu vesileyle tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com