Yaptığı resim ve heykellerle Seydikemer’i güzelleştiren ve ilçenin kadim tarihinin bilinmesine katkısı olan Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır’a teşekkür plaketi verildi.

Seydikemer’in tarihi ve kültürel miraslarının tanıtımı, yaşatılması ve yeni nesillere aktarılmasında özverili çalışmalarıyla örnek olan Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır, Seydikemer Belediyesine strafor tekniği ile yaptığı Likya dönemini anlatan sütunlu kapı ve lahitlerin replikalarının ardından Seydikemer Kaymakamlığına özel çalışma hazırladı. Kaymakamlık binası girişine çizdiği Tlos Antik Kentinin Kara Kalem Çalışması ve yapmış olduğu antik sütunların maketleri büyük beğeni toplayan Ali Rıza Başarır’a Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan’ın makamında teşekkür plaketini alan Ali Rıza Başarır, Seydikemer’e hizmet etmekten onur duyduğunu ifade etti.

Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır daha önce de Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın teşviki Seydikemer Belediyesi’nin hazırladığı projeyle Seydikemer’in Yaka Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki tarihi Tlos antik kenti yolu üzerindeki istinat duvarlarını antik dönemi anlatan figürleriyle renklendirmişti. Haber-Melek SARIOĞLAN

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com