Fethiye Belediyesi, ‘Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı Etkinlikleri’ kapsamında Fethiye Beşkaza Meydanı’nda ‘Athena’ konseri düzenledi. Yaklaşık 30 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen konserde, cumhuriyet coşkusu tavan yaptı.

Cumhuriyet Konvoyu daha sonra ise Sahil Bandı’ndan gerçekleşen Cumhuriyet Yürüyüşü’nün ardından binlerce Fethiye Beşkaza Meydanı’nı doldurdu. Sevilen parçalarını Fethiye halkı için seslendiren ‘Athena’ grubu, sevenlerinden tam not aldı.

Karaca, “Gazi Mustafa Kemal…”
Sahneden binlere seslenen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyete sahip çıkan ve onu yaşatan buradaki bu coşkuya bizler ile beraber ortak olan tüm Cumhuriyet severlere Fethiye Beşkaza Meydanı’ndan selam olsun. Ne güzel ki, Cumhuriyetin yüzüncü yılında Fethiye’de Belediye Başkanlığı yapıyorum. Bu güzel sevginize ve siz değerli halkıma hizmet etme şansını bana verdiğiniz için teşekkür ediyorum. İlerde benim için çok güzel bir anı olacak. Birçok Cumhuriyet Bayramları kutladık ama bugün sizlerle birlikte cumhuriyetimizin yüzüncü yılı çok farklı bir şekilde kutluyoruz. Fethiye’deki bütün yaşayan vatandaşlarımızın cumhuriyete sahip çıktığını ve vatanına sahip çıkararak bütün etkinliklerde bizlerle beraber olduklarını görmek bizleri gelecek adına büyük umut vaat ettiriyor. Ben öncelikle uçurumun kenarındaki bir ülkeyi tersanelerine girilmiş ve bütün kaleleri zapt edilmiş bir ülkeyi, emperyalizm kuşatmasından alaraktan bizlere tapusunu veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Karaca, “Cumhuriyete sahip çıkmalıyız”
Başkan Karaca konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “İsrail’in o mazlum insanları nasıl katlettiğini hep beraber görüyoruz. Hep beraber bu güzel vatanımıza ve cumhuriyete sahip çıkmalıyız. Sevgili gençler, sizler birçok Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katıldınız. Geçmişteki bu zorlukları sizler yaşamadınız ve şuan gerçekten sefa içerisinde yaşıyoruz. Bunu da biraz önce ifade ettiğim gibi bu ülkemiz için canını kanını veren şehitlerimiz ve sınırlarımızdaki 24 saat bizler için nöbet tutan oradaki askerlerimiz ve güvenlik güçlerimiz sayesinde yaşıyoruz. Bu vatanımız için nöbet tutan ailelerinden uzak kalan bütün güvenlik güçlerimize Fethiye’den selam ve saygılarımı gönderiyorum. Bugün cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutluyoruz. Sizler gelecek kuşaklara diyeceksiniz ki, ‘Fethiye gibi güzel bir şehirde cumhuriyetimizin yüzüncü yılını buradaki binlerce kişiyle kutladık’ diye gelecek kuşaklara anlatacaksınız. Bizler Cumhuriyetimizi savunmak, yaşatabilmek amacıyla var gücümüzle çalışacağız. Fethiye’mize 100 yıl boyunca hizmet eden yetkililere çok teşekkür ediyorum. Bizler çok çalışacağız, Cumhuriyetimizi ve ülkemizi daha güzel yerlere getirebilmek adına kimseyi ayrıştırmadan el ele kol kola bu ülkeyi çok güzel yerlere getireceğiz. Gençlerden umudumuz çok fazla. Önümüzdeki nice yüzyıllarda siz gençlerle olmak istiyoruz. Ben şahsım ve sizler adına hiçbir il ve ilçede konsere çıkmayan, bizleri kırmayıp bugün Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bizlerle olan Athena grubuna çok teşekkür ediyorum. Sizleri çok sevdiğimi bilmenizi istiyorum. Nice yüzyıllarda buluşmak dileğiyle, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com