Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü önderliğinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Minilig Türkiye birinciliği müsabakaları başladı.

50 ilden 375 sporcunun katıldığı ve toplamda 4 gün sürecek olan “Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Minikler Türkiye Şampiyonası”Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü önderliğinde başladı. Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Minilig Türkiye birinciliği müsabakaları Fethiye Beşkaza Spor Salonunda başladı.Etkinlikte konuşma yapanFethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit   “Bakanlığımızın projesi olan “Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Minikler Türkiye Şampiyonası’nın” startını verdik. Müsabakalar bugün başlıyor fakat başlangıç tarihimiz dündü. Dün de kültürel bir etkinlik yaptık. Çocuklarımız Saklıkent’i ve Ölüdeniz’i gezdi. Çocuklarımız Saklıkent’in ve Ölüdeniz’in güzelliğini gördüler. Bu benim hayalimde ki bir organizasyondu. Çocukların hem gezmesi hem de spor yapması.İnşallah kazasız belasız sakatlığın olmadığı bir müsabaka olur.” Dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Anadolu Yıldızlar Ligi Şube Müdürü Serkan Kömür, “Anadolu Yıldızlar Ligi olarak. Burada Türkiye’nin cennet bir noktasında böyle bir müsabakayı burada gerçekleştirdiğimizden dolayı çok mutluyuz. Bu sporcularımız ilk defa resmi müsabakalara çıkıyor. Sporcularımız hem kültür hem sanat hem tarih hem de doğa hepsini Anadolu Yıldızlar’da bir araya getirmeye çalıştıkDepremde hayatını kaybeden 28 gençlik spor bakanlığı teşkilatımızı ve elli bini aşkın vatandaşımız da tüm halka açık bir kamuoyunda andık. Bundan dolayı da çok gururluyuz. Burada şuan 50 ilimizden 375 sporcumuz var. 4 gün sürecek bir müsabaka olacak.  Anadolu Yıldızları parıl parıl parlıyor.”ifadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com