Fethiye Belediye Başkanı ve CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, seçime sayılı günler kala, Karaçulha Toptancı Hali’ni ve Çalıca esnafını ziyaret etti. Beraberindeki heyetle birlikte esnaf ziyaretleri yapan CHP’li Fethiye Belediye Başkanı ve başkan adayı Karaca, son 5 yıldır yaptıklarını ve tekrar seçilmesi halinde yapmayı planladığı projelerini anlattı.

Sosyal Destekler

Karaca; “2019 yılındaki seçim kampanyamızda, seçilirsek, dar ve sabit gelirli yurttaşlarımızın yanında olacağımızı söylemiştik. Sözümüzü tuttuk, büyük ekonomik krize ve pandemiye rağmen, belediyenin gelirlerinin azalmasına rağmen, 3 yeni halk plajı ile 6 tane Halk Evi açtık. 2024 yılında bile çayı 1 TL’ye, kahvaltıyı 45 TL’ye vermeye devam ediyoruz. Kurduğumuz Aşevi ile her gün yüzlerce büyüğümüze, ihtiyaç sahibine 3-4 çeşit yemek çıkartıp evlerine kadar götürüyoruz.

Önümüzdeki dönemde de emeklilerimiz, dar gelirli yurttaşlarımız için projelerimize devam edeceğiz. Yarımada’da bir koyu ihale ile alıp halk plajı yapmayı planlıyoruz. Halk Evleri’nin de sayısını artıracağız” dedi.

Gençler İçin Gençlik Merkezleri ve Spor Kompleksi

Ziyaretleri esnasında; “İlk defa bizim dönemimizde kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü üzerinden onbinlerce aileye destek verdik. Bu yardımları asla siyasi kimliklere göre yapmadık. Yalnızca Fethiye’de değil, çevre ilçelerde de ihtiyacı olan kim varsa yardımcı olduk.” diyen Karaca, kendisine yakınlık gösteren gençlere teşekkür ederek; gençler için biri Karagözler’de, biri Tuzla’da olmak üzere iki ayrı Gençlik Merkezi ile Taşyaka’da bir spor kompleksi yapacaklarını, bunların teknik ve bürokratik hazırlıklarının tamamlandığını” belirtti.

Mahalle Mahalle Gezip İftira Atanları Hala Canlı Yayına Bekliyorum

Karaçulha Toptancı Hali’niden sonra gün içinde Çalıca esnafını da ziyaret eden Fethiye Belediye Başkanı Karaca, diğer adaylara yönelik “birlikte canlı yayına çıkma” davetini tekrarladı.

Karaca; “Özellikle son 10 – 15 gündür mahalle mahalle gezip iftira makinası gibi çalışan bazı adaylar var. Tüm adayları canlı yayına davet ettim. Şu ana kadar bir cevap gelmedi, hala bekliyoruz. Gelsinler, canlı yayında projelerimizi yarıştıralım. Halkımız karar versin. Bizim dedikodulara, iftiralara ayıracak vaktimiz yok.” ifadelerini kullandı.

Şehir Estetiğinde İyileştirmeler Yapacağız

Çalıca esnafıyla sohbetlerinde Başkan Karaca, “Geçen 5 yıl boyunca, çevreyolu üzerinde bulunan, ilçemize girişlerdeki refüjlerde, kavşaklarda Karayolları ile protokol imzalayıp peyzaj çalışmaları yaptık.

Önümüzdeki 5 yıllık süreçte, Fethiye girişlerini de güzelleştireceğiz. Özellikle Çatalarık, Karaçulha ve Çiftlik mahallelerindeki girişleri yeniden düzenleyip, mülk sahipleriyle birlikte, binaları ve cephe duvarlarını elden geçirmeyi planlıyoruz.

Ayrıca, ilçenin özellikle turistik bölgelerinde, bölge esnafıyla birlikte, onların da fikirlerini alarak, tabela kirliliğine son verilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Sadece CHP’lilerden Değil, Diğer Partililerden de Destek Görüyoruz

Başkan Karaca, ziyaret ettikleri esnafa, kendisine refakat eden Meclis üyesi adaylarına, CHP ilçe örgütü mensuplarına ve partililere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Karaca; “Gerek esnaf ziyaretlerimizde, gerekse mahalle toplantılarımızda yalnızca CHP’lilerden değil, diğer partilere gönül vermiş hemşehrilerimizden de destek görmek bizi çok mutlu etti. Bugün de esnafımızdan gördüğümüz ilgiden dolayı mutlu olduk. Yeni projelerimiz, esnafımız tarafından çok iyi karşılandı. Her girdiğimiz dükkanda bizimle samimi bir şekilde sohbet edip, sorunlarını ve taleplerini anlatıyorlar. İkinci dönemimizde de daha güzel bir Fethiye için canla başla çalışacağız. dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com