Muğla Valisi İdris Akbıyık başkanlığında Babadağ 1700 Metre Pisti’nde, ‘İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Valiliği, Türkiye Hava Sporları Federasyonu, Fethiye Kaymakamlığı ile Babadağ Teleferik iş birliğiyle düzenlenen Yamaç Paraşütü Dünya Akro Kupası Süper Finali Fethiye ‘de başladı. Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Koray Özcan, TGA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Tugay, İMEAK DTO Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Tugay, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Güneyege Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Mustafa Deliveli, Bodrum Otelciler Birliği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Bölge Temsilciliği Başkanı Özgen Uysal, YDA Dalaman Havalimanı Operasyonlar ve Gelirler Direktörü Orçun Songur ile Muğla genelinden ve Fethiye’den kurum yetkilileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) görevlileri tarafından tanıtım çalışmalarına ilişkin sunum yapıldı. Toplantıda Fethiye, Marmaris ve Bodrum’un talepleri değerlendirilerek yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

“DÜNYANIN EN GÜZEL YAMAÇ PARAŞÜT PARKURU”

20 ülkeden 272 sporcunun mücadele edeceği Süper Kupa Finalinin açılışında konuşan Muğla Vali İdris Akbıyık, “Dünyanın en güzel yamaç paraşütü parkurları arasında gösterilen, rüzgarın yönü ve şiddeti ile uçuş koşullarının elverişliliği sayesinde yıl boyunca yamaç paraşütü yapılabilen Babadağ, geçen yıl ilk kez Dünya Akro Kupası organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Bu yıl ülkemize ve ilimize yakışır şekilde organizasyon bir üst seviyeye çıkarılarak Dünya Akro Kupası Süper Finali olarak güncellendi. Önümüzdeki yıllarda inşallah Dünya Akro Kupası şampiyonalarına başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“BÖLGEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TANITACAĞIZ”

Toplantının Muğla ve Fethiye’nin turizm potansiyelini geliştirmek adına önemli olduğunu vurgulayan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Katılımlarından dolayı başta Valimiz İdris Akbıyık olmak üzere TGA ve diğer tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Bölgemize ilişkin taleplerimizi ilettik ve yürütülebilecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Hem kurumsal, hem de sektörel olarak turizmin tüm paydaşları ile sürdürülebilir bir model geliştirerek ilimizi ve bölgemizi tüm dünyada en iyi şekilde tanıtmak için çalışıyoruz.” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com