Fethiye Belediyesi tarafından Atatürk Caddesi ve İnönü Caddesindeki alt yapı ve yol yapım çalışmaları esnasında köklenerek Babataşı Mahallesindeki bir parka dikilen günlük (sığla) ağaçları tazeleyerek yeşerdi.


Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye’de sürdürülen alt yapı ve yol yapımı çalışmaları esnasında budanarak köklenen ve Fethiye’deki çeşitli parklara dikilen günlük ağaçları yeşermeye başladı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın talimatları doğrultusunda Fethiye Belediyesi Park ve bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından köklenen ve bilinçli bir şekilde parklara dikilen ve bakımları yapılan günlük ağaçlarının yeşerdiğini gören vatandaşlar duyarlılığından dolayı Başkan Karaca ve belediye personeline teşekkür ettiler.
Alt yapı ve yol yapım çalışması esnasında bir tane bile ağacın zayi olmadığını aktaran Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Fethiye Belediyesi olarak her zaman doğayı katleden anlayışın karşısnında olduk. Bundan sonra da olacağız. Yol yapımı çalışması esnasında ağaçlarımız köklenirken bir takım kişi ve şahıslar ağaç katliamı yapıldı yönünde kamuoyuna yanlış bilgiler aktarmıştı. O ağaçlar şimdi bir çok parkımızda yeşermiş durumda” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com