Muğla Büyükşehir Belediyesinin projesiyle Fethiye- Marmaris ve Bodrum ilçelerinde görev alması için  yapılan acil müdahale tekneleri tanıtıldı.

Muğla Büyükşehir Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hüseyin Erol, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldığı törende, acil müdahale gemi tatbikatı yapılarak vatandaşlar bilgilendirildi.

“En donanımlı tekne Fethiye’de olacak”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muğla’mıza 3 adet acil müdahale teknesi kazandırdık. En donanımlı tekne Fethiye’de olacak. Mazot akıtıldığında etrafında dolanarak mazotun dağılmasına engel olacak. Tekneler Fethiye, Marmaris ve Bodrum’da hizmet verecek. Muğla, Akdeniz’de kıyısı olan 9 ülkeden daha fazla kıyı uzunluğuna sahip. Yıllarca kilometrenin 1424 kilometre olduğunu söylemiştik. Son zamanlarda Üniversite hocalarının yaptığı yeni ölçümle 1727 kilometre. Bu kadar uzun bir kıyıya sahip olan Muğla’da deniz, kıyı ve teknelerle ilgili bir takım tedbirler ve yatırımlar yapmalıydık. Yangın ve çöp ile ilgili yapılması gerekenler vardı. Üç tekne ile bu konudaki açığımızı kapattık. Gönül rahatlığı ile hizmet verebiliyoruz.”dedi.

“Fethiye’de ciddi çalışmalar yaptık”

Törende konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Büyükşehir belediye başkanımız ile birlikte Fethiye’mizin 41 mahallesi hakkında uzun uzun konuştuk. Projeler ve ciddi hazırlıklar yapmıştık. Bunlara hayata geçireceğimizi söylemiştik. Söylediğimiz bütün altyapıları yerine getiriyoruz. Ölüdeniz, Ovacık ve hisar önünün altyapısında ciddi sorunlar vardı. Ölüdeniz ’de tankerlerle su çekiliyordu. Başkanımız ile birlikte bu sorunları çözdük. Dört yıl önce yeşil ve kokan bir körfezle karşı karşıyaydık. O günden bugüne kadar olağanüstü bir altyapı içerisine girdik. Bu süreç içerisinde vatandaşlarımızdan tepkiler aldık. Onlarında haklı yanları vardı. 400 km altyapı çalışması yapıldı. Bölgemizin merkezinde ciddi çalışmalar yaptık. Belediyemizin farklı kurumlar ile yapmış olduğu işbirliği ile bütün altyapıları çözdük. Fethiye merkezinde su ve elektrik kesintisi olmuyor. Kokan caddelerden kurtulduk. Fethiye’nin kalan bölgelerinde de altyapıları tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ekonomik krizden dolayı bazı projelerde aksama olabiliyor. Bizler de zor şartlar altında hizmet yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com