Çevrenin ve Doğal Kaynakların korunması ile iklim değişikliğinin ve küresel ısınmanın önüne geçilebileceğinin bilincinde olan Fethiye Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) Hibe programları kapsamında açılan hibe programına başvuruda bulunuyor. Başvuru sürecinde proje ortağı olarak Yıldız Teknik Üniversitesini ve FETOB’u yanına alan Fethiye Belediyesi’nin hazırlamış olduğu projede iklim değişikliğine turizm sektörünün adaptasyonu için yerel strateji belirlemek, sektör risklerini ve kırılganlıklarını tespit etmek, Fethiye turizminin gelişmesine katkı sağlamak ve bölgesel temelde işbirliğini teşvik etmek gibi amaçlar yer aldığı öğrenildi.

Avrupa Birliği hibe projesi imzayı atan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Avrupa Birliği’nin açmış olduğu başlıklarda 6 milyon 800 bin euro’luk bir hibe programı var.  Hibe programında her belediye projesi için 150 bin Euro hibe ayrılmış. 149 bin 500 euroluk proje hazırlıyoruz. Proje ortaklarımız FETOB ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile bu projeyi hazırlayıp, harekete geçirmek istiyoruz. Bu proje içerisinde, turizm sektörüyle yapacağımız çalıştaylar ve eğitim ön planda olacak. İklim değişikliğinin bu bölgede önlenmesi için destek verecek bir proje. Bu projede emeği olan FETOB ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ne teşekkür ederiz” dedi.

Fethiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve TUROFED Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Uysal ise, “Avrupa Birliği’nin hazırlamış olduğu hibe fonları ile yapılacak bir proje. Fethiye Belediyesi’ne proje ortağı olarak bizleri seçtiği için teşekkür ederiz. Turizm sürdürülebilirliği açısından çok önemli bir proje. İlerleyen süreçte Fethiye turizmine katkı vereceğini düşünüyorum. Fethiye’miz için hayırlı olsun” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com