9 Günlük Tatilde Fethiye Turist Bereketi Yaşayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığı açıklamasının ardından Fethiye’de turizmciler bu açıklamayı memnunlukla karşılarken, Fethiye Ölüdeniz’in turist bereketi yaşaması bekleniyor. Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Turizmciler ve esnaflar olarak bayramda 9 günlük tatil biz işletmeciler için can suyu olacak. Turizmde bayramda Ölüdeniz’e büyük canlılık yaşatacak. Turizmciler olarak çifte bayram yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kurban Bayramı tatilinin idari izinler ile birlikte 9 güne çıkması, iç pazarda şimdiden hareketlilik başlattı. Bu karar gözde turizm merkezi Fethiye’de de sevinçle karşılandı. Fethiye’deki otellerin doluluk beklentisi yüzde 90 seviyelerine ulaştı. Seçim nedeniyle geç başlayan turizm sezonunun, Kurban Bayramı tatiliyle birlikte iyice hareketlenmesi bekleniliyor. Tatilin turizmcilere ve tüm esnaflara can suyu olacağını açıklayan Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Bayramda yüzde 90’lara varan doluluk ve büyük bir yoğunluk bekliyoruz.” Dedi

“Kurban Bayramı Tatili Turizmin Başlangıcı Olacak”

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Şu anda bölgemizde başta İngiliz, kısmen Rus ve Ukrayna olmak üzere yerli turistlerle Haziran ayında geçen yıla oranla aynı şekilde doluluk yaşıyoruz. Bu sezonun iyi geçeceğini umut ediyoruz. 9 günlük Kurban Bayramı tatili biz işletmeciler için can suyu olacak. Bu uzun süreli tatil, sezonu hareketlendirecek. Seçimlerin ardından rezervasyonlarda bizleri mutlu edecek derecede artmaya başladı. O yüzden mutluyuz. Temmuz ve Ağustos ayında rezervasyonların çok yoğun olduğunu gözlemliyoruz. Bizim için yerli turizmin başlangıcı kurban bayramı dönemidir. Okullarda tatil olmuş olacak. Misafirlerimizin özellikle bu yoğunlukta rezervasyon yaptırarak gelmelerini tavsiye ediyoruz. Sahte otel hesaplarına dikkat etmeleri gerekiyor. TÜRSAB’a kayıtlı acentalar olmalarına özellikle dikkat etsinler. Dövizin arttığı şu günlerde erken rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Fethiye ve Ölüdeniz’de 9 günlük tatilde alternatif turizm çeşitliliğinden turistler yararlanabilecektir. Ölüdeniz bölgesinde yamaç paraşütü, günübirlik tekne turları, at ve jeep safari, trakking, dalış ve Kayaköy tercih edebilecekleri alternatif turlardır. Ölüdeniz’e gelenler tatilin tadını yaşayacaklardır.” diye konuştu.

“Alternatif Bir Yol İstiyoruz”

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, geçtiğimiz yıllarda bayram tatillerinde büyük yoğunlukların yaşanması üzerine Fethiye Ölüdeniz arasındaki yolun yetmediğine işaret ederek, “Ölüdeniz’de bayramlarda ve yoğun sezonda trafik sıkıntısı yaşıyoruz. Gidiş-geliş trafik tıkanıyor. Bu sorunumuz halen devam ediyor. Sorunun çözülmesi için alternatif bir yola ihtiyacımız var. Bu konular için gerekli kurumlara isteklerimizi ve nelerin yapılabileceğini devamlı ilettik. İnşallah trafik sorunundan kısa bir sürede yapılacak yeni alternatif bir yol ile kurtulabiliriz. ” şeklinde konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com