Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı tatilini 9 gün olarak açıklamasının ardından Fethiye Ölüdeniz’deki yamaç paraşütü pilotları kurban bayramı tatilinde yerli turist akınından kendilerinin de büyük oranda fayda göreceğini umuyor. Ölüdeniz Fethiye Yamaç paraşütü pilotları turizm ve işletme kooperatifi başkanı Tolga Yıldırım “ 9 günlük kurban bayramı tatilinde yoğunluk bekliyoruz. Sezon bizler açısından hava şartları nedeniyle iyi başlamadı. Ancak yaklaşan Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk beklentisi içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Fethiye’de turizmciler ve esnafların yanı sıra yamaç paraşütü şirket ve pilotları da 9 günlük Kurban Bayramı tatilini bekliyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye ve bölgesinde de hava şartları ve iklim koşullarının sık sık değişmesinden dolayı Babadağ’dan uçuşlar da aksamalar yaşanıyor. Bu yüzden Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması yamaç paraşütü şirket ve pilotlarını da umutlandırdı. Bu tatilde yamaç paraşütü pilotları yerli turist uçurabilmek için gün sayıyor. Dünyanın ve Türkiye’nin en gözde yamaç paraşütü merkezi olan Ölüdeniz Babadağ’dan eşsiz manzaraları izletebilmek inancında olan yamaç paraşütü pilotları yerli müşterileri de bekliyor.

GEÇEN YILDAN DAHA UMUTLUYUZ

Ölüdeniz Fethiye Yamaç paraşütü pilotları turizm ve işletme kooperatifi başkanı Tolga Yıldırım “ 9 günlük kurban bayramı tatilinde yoğunluk bekliyoruz. Sezon bizler açısından hava şartları nedeniyle iyi başlamadı. Ancak yaklaşan Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk beklentisi içindeyiz. Bu sezon ve bayram tatilinde paraşüt pilotları olarak geçen yıldan daha umutluyuz. Bayram tatilinin süresinin uzatılması biz yamaç paraşütü pilotları içinde oldukça iyi olacaktır. Geçen yıllardan çok daha iyi bir sezon bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

TATİLE VAKİT AYIRMA SÜRESİ ARTTI

Kooperatifin eski Başkanı ve Muhasip Üyesi İbrahim Arıkan ise 9 günlük bayram tatilinde daha fazla yerli turist beklentisi içindeyiz diyerek “Bu tatil süresi uzayınca insanların tatile ayırma zamanı arttı. Bizim Ölüdeniz’den yerli turist yoğunluğu bekliyoruz. Şu anda sezon zayıf geçerken 9 günlük bayram tatili adeta biz pilotlar için ilaç gibi olacak. Sezon beklentimiz de oldukça iyi  . “ ifadelerinde bulundu.

UÇMA İMKANI SAĞLAYACAK

Tecrübeli pilotlardan Serdar Özuçaroğlu sezonun iklim nedeniyle yeni yeni başladığını belirterek “Biz hareketli bir sezon bekliyoruz. Kazasız belasız bir sezon umudundayız.9 günlük bayram tatili yerli turistlerimize de uçma imkanı sağlayacak. Ölüdeniz dünyaca ünlü bir yamaç paraşütü merkezi eşsiz manzarası ile uçuş keyfi tarif edilemez. Dünyanın en uzak ve değişik ülkelerinden yamaç paraşütü uçuş keyfini yaşamak için geliyorlar.9 günlük tatilde kendi insanlarımızı da uçuş için bekliyoruz.” dedi.

UÇMAYA BEKLİYORUZ

Ölüdeniz’in tecrübeli pilotlarından Doğuhan Kalafat ise 8 yaşındaki Rus kız çocuğu ile uçuşunu tamamladıktan sonra “Sezonumuz hareketleniyor.9 günlük tatilde yerli turistlerimizi de Babadağ’dan Ölüdeniz’e uçmaya bekliyoruz. Sağlıklı kazasız bir uçuş sezonu istiyoruz. Kurban bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması biz pilotlar ve turizmciler için oldukça faydalı oldu.” şeklinde konuştu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com