Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu heyecanı 58. kez yaşanacak ve bu Dev Organizasyonun 4 Etabı Muğla’da gerçekleşecek.

Fethiye Babadağ- Fethiye Marmaris, Marmaris Bodrum ve Bodrum Selçuk etapları ile TUR’a ev sahipliği yapacak ilimiz 19 dilde 190 ülkede milyonlarca insana ulaşacak. Akdeniz ve Ege’nin eşsiz atmosferi arasından yol alacak bisikletçiler, 8 etap sonunda 15 Ekim’de İstanbul’da bitişe ulaşacaklar.TUR2023 için geri sayım sürerken İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde çok sayıda davetlinin katıldığı lansmanda Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili son bilgiler aktarıldı. Türkiye’nin en uzun soluklu ve prestijli yarışında, alışık olunduğu üzere yine yıldız isimlerin mücadelesini izleyeceğiz.

Dev organizasyon için Muğla Valisi İdris Akbıyık başkanlığında çalışmalarını sürdüren kurum ve kuruluşlar, TUR un Muğla’dan sorunsuz geçmesi yönünde önemli bir çalışma yürütüyorlar. Muğla Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş TUR un geçeceği güzergahlarda dahil olmak üzere, Ödül Törenleri ve Start Alanında yapılacak etkinliklerle ilgili hummalı bir çalışma yürütüyorlar.

Emniyet ve Jandarma ekipleri, güvenlik ve asayiş ile ilgili olarak tüm parkurlarda hazırlık çalışması yaparken, Muğla BŞB başta olmak üzere TUR un geçeceği Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Marmaris, Menteşe, Yatağan, Milas ve Bodrum Belediyeleri ile tüm kamu kurum ve kuruluşları hemen her gün yapılan toplantılarla TUR un sorunsuz geçmesi ve Muğla’nın tanıtımının başarı ile yapılması hususunda önemli bir çalışma yürütüyorlar.

TUR kapsamında bir çok ünlü ismin de Muğla’ya geleceğini söyleyen Türkiye Bisiklet Federasyonunu Muğla Temsilcisi İlker Cömert; “Ünlü Alman sprinter Andre Greipel ile birlikte Türkiye Turu’nun en çok etap kazanan ismi Britanyalı Mark Cavendish, rekoru tek başına eline geçirmek için yarışırken en büyük rakiplerinden biri bu yıl Fransa Bisiklet Turu’nu puan klasmanı şampiyonu olarak tamamlayan ve TUR’da da 2 kez Yeşil formayı kazanan Belçikalı yıldız Jasper Philipsen olacak.Zorlu etapların geçileceği tur, çoğunlukla sprinterlerin mücadelesine sahne olacak. Bu yılın en kısa etabı, 104 kilometrelik Fethiye – Babadağ etabı, genel klasman favorilerinin öne çıkacağı etap olacak. Bisikletçiler, üçüncü etapta, 1.937 metre yükseklikte bitişe ulaşacaklar.” dedi

8 Ekim’de Alanya-Antalya etabıyla başlayacak zorlu ve keyifli mücadelenin, 15 Ekim’de İstanbul-İstanbul etabıyla tamamlanacağını belirten Cömert, Dev organizasyon, TRT Spor ve Eurosport’tan yapılacak her gün en az 2 saatlik canlı yayınlarla 190 ülkede 13 dilde milyonlarca insana ulaşacak. Dedi.

Genç yetenekler ve deneyimli bisikletçilerin üst düzey rekabetinin nefesleri keseceği 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 2023 parkuru şu şekilde:

  1. Etap: 8 Ekim Alanya – Antalya
  2. Etap: 9 Ekim Kemer – Kalkan
  3. Etap: 10 Ekim Fethiye – Babadağ
  4. Etap: 11 Ekim Fethiye – Marmaris
  5. Etap: 12 Ekim Marmaris – Yalıkavak
  6. Etap: 13 Ekim Bodrum – Selçuk
  7. Etap: 14 Ekim Selçuk – Manisa- İzmir
  8. Etap: 15 Ekim İstanbul – İstanbul
Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com