3 YILLIK TAKİBİN ARDINDAN YAKALANDILAR

Fethiye ve iki ilde yapılan eş zamanlı operasyon sonucunda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu 15 kişiyi deniz yoluyla Göcek’ten illegal yollarla yurtdışına kaçıran 5 kişi yakalandı.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Muğla, Niğde ve Eskişer illerinde eşzamanlı yapılan operasyonda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu 15 kişiyi deniz yoluyla Göcek’ten illegal yollarla yurtdışına kaçıran 5 kişi yakalandı.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, aralarında hakim ve savcıların bulunduğu 15 kişi 2019 yılında  Göcek Mahallesi Yat Marina’dan yasa dışı yollarla yurtdışına kaçırıldı. Olay yeri ve çevresinden 180 saatlik kamera görüntüsü toplayan ekipler, saniye saniye bu görüntüleri izleyerek FETÖ üyesi 15 kişiyi kaçıran 5 zanlının izine ulaştı. Yapılan teknik ve fiziki çalışmalar sonucunda 20 Nisan 2021 tarihinde sabah saatlerinde Muğla, Niğde ve Eskişehir illerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon neticesinde İ.T, R.Ç, B.G, B,B ve H.T isimli 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Cumhuriyet Savcısının talimatı neticesinde yakalanan 3 şüpheli ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, diğer 2 şüphelinin emniyetteki sorguları devam ediyor. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com