Muğla alt minikler, üst minikler, gençler ve büyükler kategorisinde gerçekleşen boks Şampiyonası çok renkli görüntülere sahne oldu .29 Nisan Cumartesi günü Muğla Menteşe Atatürk stadyumunda gerçekleşen boks şampiyonası  keyifli anlara sahne oldu. Sporcular  müsabakalarda Türkiye Şampiyonası’nda Muğla ilimizi temsil  etmek için  yarıştılar.

Müsabakaları bölge hakemi Mert Özen, Başar Kaygusuz, Ecenaz Çalık yönettiler. Müsabakalara Bodrum antrenörlerinden Ömer Dinçel ,Muğla   Caner Sayak ,Güven Aydemir, Fethiye antrenörlerinden Songül Arslan Ayten, Marmaris Boks Antrenörü Volkan Koç katıldılar.

Muğla Boks il temsilcisi Evren Arslan katılan Sporculara, antrenörlere, hakemlere izlemeye gelen misafirlere teşekkür etti ve” her geçen gün spor yaparak büyüyoruz” dedi.

Evren Aslan “Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı coşkusunu yaşıyoruz ve ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı Muğla boks Şampiyonası’nda organize ederek bu çoşkuyu sporcularımızla paylaşıyoruz. Büyük bir güne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan İlk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rol oynayan,Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür bugün. 23 Nisan 1920’ de, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk, 23 Nisan gününü, bayram yapalım diye çocuklarımıza armağan etmiştir.Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır. 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun. “dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com