Muğla’nın Seydikemer ilçesine yaptırılan 150 yatak kapasiteli Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı.3 yıl önce 90 Milyon TL ihale  bedeliyle başlanılan 35 bin metre karelik kapalı alana sahip 150 yatak kapasiteli Seydikemer Devlet Hastanesi ortalama sabit 200 bin nüfusa yaz aylarında da 400 bin nüfusa hizmet verecek şekilde yapıldı. Seydikemer ilçesinde yaptırılan hastanenin hasta kabulüne başlaması vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan “Hastane 36 tek , 22 çift yataklı odaya sahiptir. 31 poliklinik , 4 ameliyathane ,15 yataklı yoğun bakım,15 yataklı diyaliz ünitesi , 4 doğum salonu ve modern mimarisiyle son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılmıştır.Seydikemer halkımıza hayırlı olsun”dedi.

Muğla’nın yeni ilçesi Seydikemer’e yaptırılan 150 yatak kapasiteli Seydikemer Devlet Hastanesi Hasta kabulüne başladı.İnşaatı 3 yıl önce 90 Milyon TL ihale bedeliyle başlanılan 150 yatak kapasiteli ,191 deprem izolatörlü modern hastanenin  hasta kabulüne başlaması ilçede sevinçle karşılandı.Bu hastanenin yapılmasıyla Fethiye Devlet Hastanesinin yükünün de hafifleyeceği de belirtilirken ortalama sabit 200 bin nüfusa yaz aylarında da 400 bin nüfusa hizmet verecek şekilde yapılan Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulü nedeniyle AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediye Başkanı  Önder Akdenizli, AK Parti İlçe Başkanı Ali Büklü, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker,AK Parti geçmiş dönem ilçe başkanı Salih Gümüş  hastaneye ziyarette bulundular.Hastane Başhekim Vekili İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Deveci Seydikemer Devlet Hastanesi ile ilgili olarak bilgiler aktarırken hastanenin en modern teknolojiyle yapıldığını belirtti.

191 DEPREM İZOLATÖRÜ KULLANILDI

 AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan “Hastanemizin inşaatına, 90 MilyonTL ihale bedeli ile 2020 yılında başlanmıştı. 150 yatak kapasiteli Seydikemer Hastanemiz, 35 bin metrekare kapalı alana sahiptir.Hastanemiz, ortalama sabit 200 bin  nüfusa, yaz aylarında ise 400 bin  nüfusa hizmet verecektir.Fethiye Devlet Hastanesi’nin yükününü büyük ölçüde azaltacaktır.Modern mimarisi ile son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılmıştır.Konforlu hasta ve muayene odaları ile hizmet verecektir.Hastane, 36 adet tek, 22 adet çift yataklı odaya sahiptir.31 poliklinik, 4 ameliyathane, 15 yataklı yoğun bakım, 15 yataklı diyaliz ünitesi, 6 yataklı palyatif ünitesi, 4 adet Doğum Salonu, 17 adet Müşahede yatağı yer almaktadır.Akıllı bina teknolojisin ve Dijital Hastane  standartlarına uygun alt yapıya sahiptir.Olası depremlere karşı,betonarme taşıyıcı sisteme sahip yapının sismik yalıtım sistemini oluşturacak 191 deprem izolatörlü bir hastanedir. Seydikemer’li ve Muğlalı hemşerilerimize her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyi şartlar da hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu süreçteki destekleri için Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ’a ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya en kalbi teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz. Hastanemiz Seydikemer’li hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.

FETHİYE’NİN YÜKÜNÜ AZALTACAK

AK Parti Muğla Milletvekili adayı Yakup Otgöz’de Seydikemer İlçesine modern şekilde yaptırılan hastanenin Fethiye Devlet Hastanesi nin yükünü yüzde 40 oranında azaltacağını ifade ederek “Hastanenin yapımında  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız  Fahrettin Koca ile Milletvekillerimiz İl ve İlçe başkanlarımız yoğun destek verdiler. Bu hastane Fethiye’nin yükünü yüzde 40 oranında azaltacaktır.Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum.Yaparsa Ak Parti Yapar sloganı Seydikemer’de de tarihe geçmiştir.”dedi.

TEMASLARIMIZ VAR

Seydikemer     Belediye Başkanı Önder Akdenizli’de Seydikemer Devlet Hastanesinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek hastanenin yapımında büyük emekleri olan Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’a , Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘ya , Milletvekillerine teşekkür ederek ,Hastanemizin otopark ve diğer bölümleri için Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile temaslarımız devam etmektedir.Hayırlı olsun.İfadelerinde bulundu.

 

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com