Fethiye 15 Temmuz Derneği tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıl dönümü münasebetiyle dernek binasında kar şerbeti ikramında bulunarak, şehitler için dualarda bulunuldu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci  yılı dolayısıyla Fethiye 15 Temmuz Derneği Başkanı Harun Balcı ve yönetim kurulu üyeleri dernek binasında bir etkinlik düzenleyerek, kar şerbeti ve çeşitli ikramlarda bulundular ve sonrasında şehitlerimiz  için Fatihalar ve dualar okunuldu.

Etkinliğe Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, Müftü Kamil Oktay, bazı STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte şehitlerimizin aziz ruhlarına Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İlçe  Müftüsü Kamil Oktay  tarafından dua edilip ve  fatihalar okunurken etkinlik sonrası değerlendirmede bulunan  15 Temmuz Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Harun Balcı, “15 Temmuz darbe girişimi; bu millet için bir dönüm noktası hükmündedir. Yıllardır ülkemizi içeriden ve dışarıdan zapt etmeye çalışan hain planın son noktasıdır. Devletin tüm kademelerine haince sızan, vatan ve millet sevgisini unutmuş hain bir güruhun kalkışmasıdır.

O gece milyonlarca Türkiye vatandaşının tek yumruk olup hainlere karşı durduğu kurtuluş gecesidir ve halkımız bu kurtuluş vesikasını kanlarıyla yazmıştır. Bu necip millet vatan sevgisinin ve onu korumanın en büyük değerlerimizden birisi olduğunu yine yeniden tüm dünyaya ilan etmiştir.Yüce Allah’tan darbeye karşı milletçe gösterdiğimiz birlik ve beraberliğimize kuvvet vermesini diliyoruz ve devlet güçlerimizin her saldırı karşısında muzaffer olmasını için fiili ve kavlî dualar etmeye devam ediyoruz.İslam Dünyası’nın umudu olan Türkiye’mizin bekasına karşı yapılacak her türlü hain girişimin karşısında, 15 Temmuz’da yaptığımız gibi bedenimizi siper etmeye hazırız. 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin yazdığı yüce destanı nesillerden nesillere, asırlardan asırlara aktarıp her daim genç dimağlarda canlı tutacağız. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz” ifadelerinde bulundu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com