Kutu Kutu Eğlence Projesi Devam Ediyor

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu adına 4/B Sınıf Öğretmeni Şefika KARAGÖZ’ün yaptığı Kutu Kutu Eğlence e-Twinning projesi kapsamında öğrencileriyle eğlenerek strateji geliştirmeye ve öğrenmeye devamediyor.

e-Twinning Projesi’nin amacının çocuklarda oluşan teknoloji bağımlılığına bir nebze çözüm üretmek için yapıldığını belirten Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 4/B Sınıf Öğretmeni Şefika KARAGÖZ proje ile ilgili olarak; “Projemizin amacı, gelişen teknoloji ile beraber çocuklarımızda artan sanal dünya bağımlılığını ve buna bağlı olarak ortaya çıkan dikkat dağınıklığı, odaklanma problemini ve sosyal becerilerini geliştirmektir. Muğla ( Fethiye / Seydikemer  ), Kahramanmaraş ve Mardin illerinden 10 öğretmen ve öğrencilerden oluşan proje ortakları zengin içerikli etkinliklerle hem öğreniyorlar hem de eğleniyorlar. Kutu Kutu Eğlence projesi ile öğrencilerin; Web2 araçlarını kullanarak, görsel algılarını, strateji geliştirmelerini, hafızayı kuvvetlendirmelerini, odaklanmayı arttırmalarını amaçlıyoruz. 6 (Altı) adet akıl ve zekâ oyunumuzla öğrencilerimizeğlenerek, dikkat ve koordinasyon becerilerini aynı zamanda ince motor becerilerini ve matematiksel gelişimlerini destekliyoruz.

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu müdürümüz Bayram SUNGUR yaptığı açıklamada, “Projenin akıl zekâ oyunları olması ve zengin içeriğinden dolayı öğretmenimizi ve öğrencilerimi kutluyorum.” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com