Kutu Kutu Eğlence Devam Ediyor

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu adına kuruculuğunu 3 /C Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin’in yaptığı Kutu Kutu Eğlence e-Twinning projesi kapsamında öğrencileriyle etkinlikler yapmaya devam ediyor.

e-Twinning Projesi’nin amacının çocuklarda oluşan teknoloji bağımlılığına bir nebze çözüm üretmek için yapıldığını belirten Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 3 /C Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin proje ile ilgili olarak; “Projenin amacı çocuklarda oluşan teknoloji bağımlılığı ve devamında oluşan dikkat eksikliğinden kaynaklanan sosyal beceri sorunlarına bir nebze çözüm üretmek, akıl zeka oyunlarını derslere entegre ederek yaygınlaştırıp ders işleyişini eğlenceli hale getirmektir. Muğla ( Fethiye / Seydikemer  ), Kahramanmaraş ve Mardin illerinden 10 öğretmen ve öğrencilerden oluşan proje ortakları zengin içerikli etkinliklerle hem öğreniyorlar hem de eğleniyorlar. Kutu Kutu Eğlence projesi ile öğrencilerin; Web2 araçlarını kullanmalarını sağlamak, görsel algılarını geliştirmelerini sağlamak, altı adet akıl ve zeka oyunlarını öğrenmelerini sağlamak, televizyon internet oyunları gibi sanal dünyanın olumsuz etkilerinden uzaklaşmalarını sağlamak, farklı düşünce becerilerini geliştirmek, dikkat ve konsantrasyonu geliştirmek, ince motor becerilerini geliştirmek, matematiksel becerileri ve sayısal yeteneği arttırmak ve strateji geliştirme becerisi kazanmalarını sağlamak gibi hedefler amaçlanmıştır.

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu Okul müdürü Bayram Sungur; “Projenin akıl zekâ oyunları olması ve zengin içerikli olmasından dolayı öğretmenimizi ve öğrencilerimi kutluyorum. Okulumuza kazandırdığı başarılardan dolayı Üzeyir Çetin öğretmenimizi tebrik eder ayrıca bu projede yer alan diğer proje ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com