Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu’ndan Bir e-Twinning Projesi Daha

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 3 /C Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin e – Twinning projesi Çatısız Eğitim kapsamında öğrencileriyle etkinlikleri yapmaya devam ediyor.  Projenin amacı işlenebilecek uygun ders ve içeriklerini tespit ederek dersi bahçede eğlenceli bir şekilde işlemek.

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 3 /C Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin; “Çatısız Eğitim projesi ile öğrencilerin; ilgilerini derse çekmek ve farkındalık oluşturmak, çevreye duyarlı olmalarını sağlamak, STEM ‘in çalışma basamaklarını kullanarak ürün ortaya çıkarabilmek, çatısız eğitim içinde yapılacak olan etkinliklerde STEM yaklaşımını kullanarak yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak. çatısız bilim ile eleştirel düşünme, bilimsel düşünme gibi süreçleri yaşayarak kendilerini geliştirebilmek, akran işbirliği gerçekleştirebilmek, yazarlık ve şairlik deneyimleri ile edebi eserler ortaya çıkarabilmek, estetik ve sanatsal bakış açısı geliştirebilmek gibi amaçlar hedeflenmiştir.”diyerek projenin amacını anlattı.

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu Okul müdürü Bayram Sungur; “Okulumuzda e-Twinning projeleri yapılmaktadır. Projenin isminden de anlaşılabileceği gibi Çatısız eğitim; dersleri uygun ders içeriklerini tespit ederek bahçede eğlenceli bir şekilde işlemektir. Projede görev alan Üzeyir Çetin öğretmenime ve öğrencilerime başarılar diliyorum.”dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com