Neşeli Tıkırtılar Projesi Devam Ediyor

Fethiye Karaçulha İlkokulu adına Neşeli Tıkırtılar e – Twinning projesi kuruculuğunu yaptığı okul öncesi öğretmeni Fatma Betül Çetin öğrencileriyle etkinlikler yapmaya devam ediyor.

Kendisinden bilgi aldığımız Neşeli Tıkırtılar e – Twinning projesi kuruculuğunu yapan okul öncesi öğretmeni Fatma Betül Çetin proje ile ilgili olarak; “Projenin amacı okul öncesi çocukların doğada bulunan ahşap parçaları ile harmanlaşmış öğretim yöntemini kullanarak sınıf içi ve açık havada sanat, müzik, oyun, fen vb. çalışmalarını kapsamaktadır. Projede yapılan çalışmalar sürdürülebilir bir dünya bilinci kazandırmak için geri dönüşüm malzemeleri kullanılacaktır. Neşeli Tıkırtılar projesi ile öğrencilerin; Doğada bulunan malzemeler hakkında farkındalık kazanmalarını sağlamak, ağacın önemi, doğanın sürdürülebilirliği ilgili bilgiler edinmelerini sağlamak, kullanılmayan ahşap materyaller ile eğitim materyali tasarlama, üç boyutlu ve analitik düşünme becerileri kazanmalarını sağlamak, öğrencilerde iş birliği içinde çalışmayı teşvik edecek ve farklı öğrencilerle tanışarak sosyal becerilerini geliştirmeleri sağlamak, öğrencilerimizin dijital verileri kavrama, web2 araçlarını kullanma becerileri kazanmalarını sağlamak gibi hedefler amaçlanmıştır.”dedi.

Fethiye Karaçulha İlkokulu Okul müdürü Yusuf Göksal ise; “Projenin okul öncesinde başlaması ve doğa temalı olması gayet güzel. Projede görev alan Fatma Betül Çetin öğretmenime ve öğrencilerime başarılar diliyorum.”dedi.

 

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com