Durak; “Kazanabileceğimiz Maçı Kaybettik”

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi karşılaşmasında Fethiye Belediyespor, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’a karşı evinde uzatmada 95- 97 kaybederken; Kulüp Başkanı İzzet Durak; “Bireysel basit hatalar yüzünden kazanabileceğimiz maçı kaybettik” ifadelerini kullandı.

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi müsabakasında bir seri yakalayan Fethiye Belediyespor, ligde 11. Sıradaki Balıkesir Büyükşehir Belediyespor önünde kazanabileceği maçı kaybetti. Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada, Fethiye ekibi salonu dolduran 2 bini aşkın taraftarının desteğine rağmen son anlardaki savunma hataları ve hücumdaki basit hatalar yüzünden maçı uzatmada kaybetti. Normal süresi 82- 82 biten karşılaşmada FerthiyeBelediyespor’da William Lee Daniels 30 sayı kaydederken; AntınoAlverazes Jackson Jr. De 23 sayı ile takımın en skorer oyuncuları oldu. Ancak takımının kazanmasına yetmedi.

Fethiye ekibinin yenilgisi taraftarını üzüntüye boğarken; Fethiye Belediyespor Kulübü Başkanı İzzet Durak kazanmaları gereken karşılaşmayı kaybetmekten dolayı üzüntü içinde olduklarını ifade etti. Durak; “Öncelikle maça gelen salonu dolduran ve devamlı destek olan taraftarlarımıza teşekkür ediyor, bu maçı kazanıp galibiyeti hediye edemediğimiz için onlardan özür diliyorum. Bu maç kazanmamız gereken bir maçtı. Maalesef tecrübesizlik, maç atmosferinin verdiği heyecan nedeniyle önemli bir fırsatı kaçırdık. Basit, bireysel hatalar nedeniyle kazandığımız maçı rakibe hediye ettik. Yine 2 sayı ile kaybettiğimiz bir maç oldu. Sezon başından bu yana 2-3 sayı ile kaybettiğimiz maçlara yenisi eklendi. Bu hafta Konya deplasmanına gidiyoruz. Amacımız ligi en iyi şekilde tamamlamak” ifadelerinde bulundu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com