Demirtaş “Siyaset Yapacak Olsaydım, Herhangi Bir Partinin İlçe Başkan Adayı Olurdum”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, geçtiğimiz günlerde mevcut başkan Mehmet Soydemir’in “Odaya siyaset katmaya çalıştırıyorlar” ifadesine sert tepki göstererek, “Eğer ola ki siyaset yapacak olsaydım, gider siyasi bir partinin ilçe başkanlığına aday olurdum. Karalama çalışması yapmayı bıraksın artık. 16 yıllık görevi süresince yaptığı  icraatlarını anlatmak yerine bizim üzerimizden prim yapıyor. Hiç boşuna çabalamasın. Bu esnaf neyin ne olduğunu çok iyi biliyor” ifadelerinde bulundu.

8 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimli olağan genel kuruluna sayılı günler kala Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, çalışmalarına hız katarak tempoyu her geçen gün daha da yükseltiyor.  Ekibi ile birlikte seçim çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren Demirtaş, geçtiğimiz günlerde mevcut başkan ve başkan adayı Mehmet Soydemir’in bir televizyon programında “Odaya siyaset katmaya çalışıyorlar” sözlerine sert tepki göstererek şimdiye kadar olan suskunluğunu bozdu.

Başkan Mehmet Soydemir’e “Geride kalan 16 yıllık süreçte yapmış olduğun faaliyetlerden bahset esnafımıza. Ben ve ekibim üzerindeki karalama çalışmanı bırak ve işine bak”  ifadelerini kullanarak açıklamasını sürdüren Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, “Yaklaşık olarak iki yıl önce başkan adaylığı kararını aldım ve çalışmalarıma başladım. Çalışmalarım esnasında hiçbir karalama çalışması yapmadım. Mevcut yönetimin başarısızlığını da her daim dile getirdim. Ama bu ifadeleri kullanırken hiçbir Allah’ın kuluna karalama yapmadım ve yapmam da. Ama görüyorum ki mevcut başkan sıkışmış olmalı ki, benim üzerimden karalama çalışması yaparak prim yapma gayreti içerisine girmiş. “Odaya siyaset katmaya çalıştırıyorlar” ifadesini kullanmış. Sayın başkan sözünün ardında dur ve ispatla. Beni ve ekibimi herkes yeterince biliyor. Senin için rahat olsun. Siyaset yapacak olsaydım, gider bir siyasi partinin ilçe başkanlığına aday olurdum. Beni saklanacak hiçbir şeyim yokHerkesin kendisine göre bir siyasi görüşü vardır. Buna da herkes saygı göstermelidir. Yok “Odaya siyaset karıştırmak istiyorlar”, yok “Ben buna izin verme” nutukları ile bir yere varılmaz. Siz ve ekibiniz öncelikle karşınıza çıkan adaylara saygı duymayı öğrenin. Öyle bizim afişimizi asan esnaflara ve sosyal medyada fotoğraf çekinip attığımız esnaflara baskı yapmanızı açıklayın öncelikle siz bir kamuoyuna. Bırak benim ve ekibimle uğraşmayı da, kendi işine bak” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com