Özel Fethiye’de Atık Pil Eğitimi

Özel Fethiye Eğitim Kurumları gelecek nesillere sağlıklı ve sürdürülebilir çevrede hayatlarına devam edebilmek adına sağlam adımlarla çalışmalarına devam ediyor.  İklim değişikliğinde fark edilebilir düzeyde olayların yaşandığı şu günlerde öğrencilerini atıkların doğru değerlendirilerek oluşabilecek olumsuz etkilerin azaltılması yönünde çalışmalarına devam etmekte olup bu süreçte Özel Fethiye Eğitim Kurumlarına bu sene merhaba diyen 1 A,B ve C şube öğrencilerine atık pillerin geri kazanılması süreci hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Okul Müdürü Ayser Yılmaz, Müdür Yardımcısı Özay Dincer, Fen Bilimleri öğretmenleri Özlem Kiper, Zeynep Bilen tarafından atık pillerin toplanarak doğru kurumlar ile geri kazandırılması için bilgilendirmeler gerçekleştirdi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Okul Müdürü Ayser Yılmaz, “Birinci sınıflara yapılan bu çevre bilgilendirme eğitimleri diğer şubelerde de devam edecek olup çevremizi sadece bizler değil hepimiz hepberaber el ele verebilirsek temiz kalmasını sağlayabiliriz düşüncesini davranışa dönüştürmeye çabalıyoruz. Bugünde 1. Sınıflarımızda bu etkinliği gerçekleştirdik çocuklarımıza çevreye ve doğaya çok hassalar bu durumun farkındayız ve sürekliliğinin sağlayacağız…”dedi.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com