Başkan Adayı Demirtaş “Taşı Taş Üstüne Koyandan Allah Razı Olsun”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, mevcut Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasının yönetimine  ve geçmiş dönemlerde görev yapan tüm başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek, “Taşı taş üstüne koyandan Allah razı olsun. Bizim hiçbir kimse ile problemimiz yok. Sadece daha iyi hizmet yapabileceğimizi düşündüğümüz için aday olduk ve esnaflarımızda yetki verirler ise başaracağımıza eminiz” dedi.

8 Ocak 2022 Cumartesi günü yapılacak olan Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odasının genel kurulu için çalışmalarını hızlı ve titiz bir şekilde sürdüren başkan adayı Kamil Mutlu Demirtaş, esnaf ziyaretlerini sürdürerek çalışmaları ve projeleri  hakkında bilgiler veriyor.

Ziyaretlerinde esnaflar tarafından projeleri ve mütevazi kişiliği tarafından oldukça beğenilen ve gün geçtikçe destekleri daha fazla toplayan Demirtaş, “Ekmek mücadelesini esnaflıktan kazanan tüm ablalarımın, abilerimin ve kardeşlerimin  hizmetkarlığına talibim. Ben ve ekibim bu görevi daha iyi yapabileceğimizi düşündüğümüz için bu göreve talip olduk. İnşallah yetki verildiği taktirde de Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasını tüm üyelerimiz ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

Vaatte bulunduğu 30 projenin hepsinin birebir esnafları yakınen ilgilendirdiğini belirten başkan adayı Kamil Mutlu Demirtaş, “Bizim hiç kimseden bir üstünlüğümüz yok. Biz bu görevi daha iyi yapabileceğimizi, esnafımızın sorunlarına bir nebze de olsa merhem olabileceğimizi düşündüğümüz için hizmetkarlığa talip olduk. Odamızın kuruluşundan bu güne kadar, emeği geçen tüm başkanlarımızdan, yöneticilerimizden ve çalışanlarımızdan Allah razı olsun” ifadelerinde bulundu.

“İlk İcatlarımızın Başında Web Sayfasını Aktifleştireceğiz”

Fethiye gibi Dünyaca tanınmış turistik bir ilçenin Esnaf Odasına ait bir web sayfasının olmamasının trajekomik bir durum olduğunu belirten Kamil Mutlu Demirtaş, “Günümüzün internet çağında, bütün işlerin telefonla ya da bilgisayarla yapıldığı bir dönemde, sokakta yürüyen vatandaşın kendine ait bir web sayfası varken, ne yazık ki Odamızın ne bir web sayfası var ne de sağlıklı bir sosyal medya hesabı. Çağın gerisinde kalan Odamıza esnafımızın rahatlıkla kullanabileceği bir web sayfası kuracağız.Esnafımızın meslek bölümlerine ayrılarak tanıtılacağı web sayfamızda Sanal Esnaf Rehberi oluşturulacak.Her esnaf kendi şifresiyle portala girecek, ihtiyacı olan (Esnaf Oda Kayıt Belgesi, İmza Sirküleri, Esnaf Sicil Belgesi vb.) belge ve evraklara ücretsiz ulaşacak, borkodlu indirebilecek, resmi işlerini hızlandıracak. Kuracağımız sosyal medya hesaplarıyla da esnafımız her konuda her zaman bilgilendirilecek” diye konuştu.

“Sanal Mağaza İle Esnaf İnternetten Alışveriş Yapılacak”

Fethiye esnafının kendilerine görevi verdiği taktirde esnafa yönelik yapacakları hizmetin sınırlı olmayacağını belirten Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş,”Teknoloji ve internet çağına uyum sağlamak amacıyla kuracağımız internet platformunda, Fethiye’deki her esnafın bir de internet mağazası olacak. Alt yapı çalışmalarını sürdürdüğümüz Fethiyemize ait sanal mağazamızda (trendyol, hepsiburada vb.) esnafımızdan hiç bir ücret ve komisyon alınmayacak, projemizde sadece Fethiye Esnafı yer alabilecek.Esnaf ve Sanatkârlarımızın ürün ve hizmetlerini internetten de pazarlayabilmeleri ve kazançlarını artırabilmeleri için gereken her türlü teknik destek odamızca sağlanacak” şeklinde konuştu.

“Esnafımıza  Tanıtım Reklam Desteği Sağlayacağız”

Yeni açılan iş yerlerinin tanıtımı için Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak destekte bulunacaklarını belirten Demirtaş, “Yeni işyeri açan esnaflarımıza ilk üç ay Google, Facebook ve Instagram’da tanıtıcı reklam desteği vereceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Kadın Esnafımız İçin Proje Ve Destek”

Kadınlara yönelik her zaman öncelikli olacaklarını belirten Mutlu Demirtaş, “İş dünyasında cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak üzere, kadınlarımız için proje geliştirilerek, kadınlarımızın üretime katılmaları desteklenecek. Devletimizin kadınlarımıza verdiği teşvik ve imkânları kullanabilmeleri adına Odamız tarafından danışmanlık hizmeti verilecek” şeklinde konuştu.

“Eşitlik Ve Şeffaflık İlkemiz Olacak”

Görev kendilerine tevdi edildiği taktirde şeffaf ve eşit hizmet anlayışı uygulayacaklarını belirten Demirtaş, “Odada hiçbir siyasi görüşe ya da belli kesim esnafa ayrıcalık yapılmayacak, büyüğünden küçüğüne, uzağından yakınına herkese aynı samimiyetle hizmet verilecek. Belli kişilere ayrıcalık tanıyan değil, tüm esnafı kapsayan adaletli yönetim hüküm sürecek.Odayı denetleme yetkisi esnafımızda olacak. Odanın ve iştiraklarının gelir ve gider cetvelleri, her ay web sayfamızda yayınlanacak” ifadelerinde bulundu.

“Ortak Akılla Yönetim Sergileyeceğiz”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimini “Ben Değil, Biz” anlayışı ile yönetim sergileyeceklerini belirten Demirtaş, “Odamız ve iştiraklarıyla ilgili (örneğin: esnaf hastanesi) tüm kritik kararlara, projelere, uygulamalara Esnafımızla istişare edilerek karar verilecek.  Her meslek grubunun kendi içinde seçeceği bir temsilci, alınacak kararlarda, oda yönetiminde söz sahibi olacak” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com