Kendi İmkanları İle Sokak Hayvanlarına Bakıyor

Seydikemer İlçesinin Kayadibi Mahallesi’nde yaşayan Gülsüm Gökmen isimli öğrenci, sokak hayvanlarına kendi imkanları ile bakıyor.

Soğuk kış günlerde sokakta yaşamak zorunda kalan kedi ve köpekleri mama ile besleyen Gülsüm Gökmen, vatandaşları duyarlı olmaya davet etti. Kayadibi Mahallesi’nde sokakta yaşayan sevimli patileri beslemek için özverili bir şekilde çalışan Gülsüm Gökmen, bölge halkının takdirini kazandı. Ekmeklerin ve yemeklerin çöpe dökülmemesini isteyen Gökmen, bunların kışın yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için umut olacağını söyledi.

Konu hakkında açıklama yapan Gülsüm Gökmen, “Hayvanları beslediğim bölgeye her gün onlarca kedi ve köpek geliyor. İnsanlar evlerinde artan yemekleri çöpe atmak yerine bir poşete koyup, çöp kutularının yanına bırakabilirler. Böylelikle sokak hayvanlarının aç kalmasının önüne geçilebilir. Eğer bu yapılırsa dünyada aç hayvan kalacağına inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Gökmen, “Çevremize ve çocuklarımıza merhamet aşılamalıyız. Merhametin olduğu yerde zulüm olmaz. Birlik olunmalıdır. Yaşanan bu krizlerin nedeni ibret almamamız. Bir ara çöp kutuları ekmeklerle doluydu. Sokak hayvanlarının tek beklentisi bir dilim ekmek. Gücüm yettiğince hayvanlara sahip çıkacağım” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com