13 şupheliden 6si tutuklandı

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Fethiye Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Grup Amirliğince Ölüdeniz Mahallesinde yapılan operasyonda 4 araç içerisinde yakalanan Irak, İran, Mısır ve Suriye uyruklu 97 düzensiz göçmen ve 10 organizatör yakalanmıştı. Bugun sabah saatlerinde konuyla ilgili olarak 10 organizator ve olaya karıştığı tespit edilen 3 kisi toplam 13 kisi adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 13 kişiden 6si tutuklanırken, 3 kisi serbest, 4 kisi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Fethiye ilce emniyet müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;” Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Fethiye Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Grup Amirliğince Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesinde 17/12/2020 günü yapılan operasyonda 4 araç içerisinde Irak, İran, Mısır ve Suriye uyruklu 97 düzensiz göçmen ve 10 organizatör yakalanmıştır.
Fethiye GİM Grup Amirliğince Fethiye ilçesinde değişik pansiyon ve otellerde kalan göçmenlerin yurt dışına kaçırılacağı bilgisi alınması üzerine yapılan çalışmalar sonucunda göçmenlerin 3 otobüse toplandığı bir araç
öncülüğünde Ölüdeniz Mahallesine götürüldüklerinin tespit edilmesi üzerine Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile operasyon yapılarak öncülük yapan araçta 4 kişi, otobüslerde 6 kişi olmak üzere 10 organizatör yakalanarak gözaltına alınmış, otobüslerde Irak, İran, Mısır ve Suriye uyruklu 66 Erkek,14 Kadın,15 Erkek Çocuk 2 Kız Çocuk olmak üzere toplam 97 Düzensiz Göçmen yakalanmıştır.
Yapılan çalışmalarda R.T., S.N. Ve G.A isimli şahıslarında da suç ortağı olduğu tespit edilerek gözaltına alınmışlar, yine S.T. isimli şahsında suça
karıştığı tespit edilmiş ifadesinin ardından Emniyet Müdürlüğünden serbest bırakılmıştır.
Gözaltına alınan 13 şüpheli 20/12/2020 günü Fethiye C. Başsavcılığına sevk edilmiştir.
Ö.K, M.Ç. Ve R.T. Savcılıktan serbest bırakılmış
O.E., S.N, Y.T., S.G isimli çıkarıldıkları Mahkemece ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILMIŞ
G.A., R.K., D.P., N.İ., A.B., B.A.S TUTUKLANMIŞTIR.
Düzensiz göçmenler İl Göç İdaresine teslim edilmiştir.”ifadeleri yer aldı.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com