ByErkan İlik

Kas 16, 2021

Kaymakam Fırat’tan “Aşınızı Olun” Çağrısı

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, korona virüs (Covid19) aşısı çağrısı yaparak, aşı sırası gelen vatandaşların mutlaka aşı olması gerektiğini söyledi. Özellikle gençleri aşı olmaya davet eden Kaymakam Fırat, “İlçemiz aşılama konusunda bir çok il düzeyinde. Şuanda aşılama oranı yüzde 90’larda. Fakat bu sayı yeterli değil. Vatandaşlarımız kesinlikle rehavete kapılmasın ve gerekli olan tedbirlere uysunlar” dedi.

İki doz BioNTech aşısının üzerinden 6 ay geçen 18 yaş ve üzeri hatırlatma dozunu yaptırabilecek. Aşılama, istenilen aşıya göre uygulanacak. Tüm vatandaşları aşı olmaya davet eden Kaymakam Eyüp Fırat, Fethiye’de aşılama çalışmasının çok güzel olduğunu belirterek, “Fakat bu durum bize yetmiyor. Biz ilçemizde aşılama oranını yüzde yüze çıkarmak istiyoruz” dedi.

Henüz koronavirüs salgınının bitmediğini işaret ederek vatandaşlara aşı olmaları çağrısında bulunan Kaymakam Fırat, maske, mesafe, hijyenin yanı sıra salgına karşı alınacak en önemli önlemin aşı olduğunun altını çizdi.

  1. doz aşılama çalışmalarının başladığını ve sırası gelen vatandaşları aşı olmaya davet eden Kaymakam Fırat, “Fethiye halkı salgınla mücadele kapsamında çok bilgili ve kurallara uyuyor. Kesinlikle ve kesinlikle tedbirleri elden bırakmamak gerekiyor. Herkes aşısını yaptırmalı. Bu konular ihmale gelmez. Tedbirleri bırakırsak artış yaşanabilir ve kısıtlamalar gelebilir” uyarısı yaptı.Haber-Hakan AYKIRI

 

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com